Nagrody Ariel zostaną przyznane po przezwyciężeniu pandemi


W ostatnich dziesięciu edycjach nagroda za najlepsze kino meksykańskie wręczana była drugim kwartale roku 


Meksykańska Akademia Sztuk i Nauk Kinematograficznych (AMACC) ogłosiła, że 62. nagroda Ariel , przyznawana najlepszym produkcjom filmowym w Meksyku, odbędzie się po przezwyciężeniu kryzysu zdrowotnego spowodowanego przez COVID -19. .

AMACC podkreślił w ogłoszeniu opublikowanym na swojej oficjalnej stronie internetowej: „Biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności, z jakimi boryka się nasz kraj w kontekście pandemii, Academia Mexicana de Artes y Ciencias Cinematográficas informuje, że po przezwyciężeniu kryzysu zdrowotnego ogłosi nowe działania odpowiadające 62 edycji Ariel ”.

W tym samym przesłaniu akademia wspomniała o swoim zaangażowaniu w zachowanie kina narodowego, a także poparła znaczenie Ariel jako nagrody dla najlepszego kina meksykańskiego.„Należy wspomnieć, że platforma oglądania filmów zarejestrowanych w tym roku będzie nadal dostępna dla członków zarejestrowanych w komitecie wyborczym kandydatów tak długo, jak będzie to konieczne”, powiedział AMACC w swoim tekście,.

W ostatnich dziesięciu edycjach nagroda Ariel była wręczona w drugim kwartale roku, a ceremonia odbywała się w charakterystycznych miejscach, takich jak Palacio de Bellas Artes, la Sala Nezahualcóyotl de la Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM), czy jak edycja 61, w la Cineteca Nacional de la Ciudad de México.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *