Miesiąc zdrowia psychicznego: 7 piosenek latynoskich podnoszących świadomość zdrowia psychicznego


Muzyka stanowi punkt odniesienia dla wielu muzyków z Ameryki Łacińskiej, którzy w ten sposób rozprawiają się z problemami zdrowia psychicznego. Na przykład na początku tego roku  Residente  wydał autobiograficzny utwór „René”, w którym szczerze mówi o depresji i mrocznych chwilach w swoim życiu.

Obecnie trwa Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego (ustanowiony na maj), opracowana została lista piosenek, które podnoszą świadomość zdrowia psychicznego lub wywołują osobiste zmagania – a także piosenki o znalezieniu światła na końcu tunelu po wewnętrznym zamieszaniu.


Residente „René” 

Portorykański piosenkarz i autor tekstów wydał introspektywną piosenkę z surowymi tekstami o depresji i mrocznych chwilach w jego życiu. Napisanie osobistego utworu było „terapeutyczne”, powiedział wcześniej dla Billboard. „Kiedy popadam w depresję, mówię o swoich problemach do okna samolotu. Przez stres się rozchorowałem, nie spałem od 10 lat” – śpiewa.Bad Bunny „Estamos Bien” 

Bad Bunny wydał swój hymn „Estamos Bien” ze specjalnym przesłaniem w mediach społecznościowych: „Wiele razy jesteśmy smutni i nie wiemy dlaczego, a po prostu dlatego, że zapominamy o prostych rzeczach w życiu. Jestem po prostu człowiekiem tak jak ty! I chociaż zrobiłem wiele dużych rzeczy, są też jeszcze mniejsze sprawy, które muszę jeszcze osiągnąć. I to te mniejsze rzeczy dają szczęście ”- powiedział.Logic & Juanes „1-800-273-8255” z Alessia Cara & Khalid

Juanes dołączył do Logic przy hiszpańskim remiksie swojego potężnego utworu. Tytuł piosenki jest numerem telefonu do National Suicide Prevention Lifeline. „Są ludzie na tym świecie, którzy próbują przetrwać trudne sytuacje, a większość z nich prawdopodobnie jest sama – prawdopodobnie nie wiedzą, co robić” – powiedział wtedy Juanes. „Muzyka zawsze będzie w ten sposób łączyć się z nami i resztą świata, a także można znaleźć pomoc w sztuce, ponieważ sztuka jest tak potężną bronią.”Kendo Kaponi „Resistencia” 

Nowa piosenka Kaponiego „Resistencia” zabiera słuchaczy w podróż po jego życiu w więzieniu i depresji, z którą spotkał się za kratami. „Sąd nie rozumiał mojej pozycji i skazali mnie na więzienie. Boże Narodzenie w depresji i segregacji” – rapuje.

Sprawdź także  Eurowizja 2021: Norweska telewizja przeprasza Blasa Canto za naśmiewanie się z niego


Diego Torres „Color Esperanza”

„Wiem, że okna mogą się otworzyć. Zmiana powietrza zależy od ciebie i to ci pomoże i będzie tego warte”, śpiewa Diego Torres w swojej piosence „Color Esperanza”, która stała się hymnem nadziei.Francisca Valenzuela „La Fortaleza” 

Chilijska piosenkarka i autorka tekstów Francisca Valenzuela wydała album w stylu pamiętnika, w którym zawiera utwór „La Fortaleza”. „Wszystko, co się wydarzyło, doprowadziło mnie do miejsca, w którym teraz jestem. Patrzę do przodu i grzebię poczucie winy. Wychodzę, pakuję torbę i biorę głęboki oddech. Nie oglądam się za siebie” – śpiewa. Ta piosenka mówi o poczuciu własnej wartości i zrozumieniu.Kany García „Remamos” z Natalia Lafourcade 

Portorykańska piosenkarka i autorka tekstów łączy siły z Natalią Lafourcade, tworząc piękną i mocną piosenkę „Remamos”, która mówi o nowym początku, pozostawiając za sobą to, co cię przygnębiło lub nie pozwoliło ci być sobą.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź