Które wycieraczki wybrać pod drzwi wejściowe do domu?


Wycieraczki do domu występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Prawidłowo dopasowany model zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Liczy się również design, który powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. W sprzedaży znajdują się zarówno modele minimalistyczne, a zarazem praktyczne, jak i dekoracyjne.


Wycieraczki z PVC

Wycieraczki do domu wykonane z tworzywa PVC zwykle posiadają powierzchnię wykonaną z charakterystycznych igiełek. Skutecznie zatrzymują one wszelkie ciała stałe, czy też piach. Wspomagają efektywne czyszczenie obuwia przed wejściem do budynku, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać wnętrze w należytej czystości.

Bardzo ważne jest to, aby upewnić się, że materiał jest certyfikowany, a więc nie posiada w swoim składzie żadnych toksycznych związków. Najlepiej zdecydować się na zakup u sprawdzonego sprzedawcy. Sporym atutem jest wysoka odporność na czynniki zewnętrze m.in. wilgoć. Warto jednak liczyć się z tym, że pod wpływem wysokich obciążeń powierzchnia może nieco zmienić formę, a tym samym stracić właściwości użytkowe.

Wycieraczki z gumy

Gumowe wycieraczki do domu wyróżniają się prostą, a zarazem uniwersalną budową. Tego rodzaju produkty sprawdzają się najlepiej w przypadku nowoczesnych domów. Marka Alumatex proponuje produkcję na indywidualny wymiar, co zapewnia stuprocentowe dopasowanie do rzeczywistych wymagań. Tego rodzaju wycieraczki nie tylko wyglądają estetycznie, ale również są funkcjonalne.

Wycieraczki do domu wykonane z gumy nie są podatne na działanie wilgoci, czy też zmiennych temperatur. Nawet po wielu miesiącach prezentują się zupełnie tak, jak w dniu zakupu. Ponadto są odporne na deformacje, a ich powierzchnię z łatwością można utrzymać w czystości.

Wycieraczki tekstylne

Tekstylne wycieraczki do domu nie są zbyt trwałe, co stanowi sporą wadę. Należy mieć świadomość, że wilgoć stanowi dla nich spore zagrożenie. Ponadto tego rodzaju materiał raczej nie oczyści mocno zabrudzonych butów, a więc pył, kurz i woda zostaną przeniesione do mieszkania. Wiele osób uważa, że jest to opcja wyłącznie do wnętrz, a nie pod drzwi. Wszystko zależy od osobistych oczekiwań.

Atutem produktów tekstylnych jest fakt, że występują one w różnorodnych wzorach oraz kolorach. Przypadnie to do gustu tym, którzy preferują ozdobne wzornictwo. Nie można jest nie wspomnieć o tym, że utrzymanie powierzchni w czystości wymaga sporo pracy.

Więcej o wycieraczkach pod drzwi: https://www.alumatex.pl/wycieraczka-do-butow-czyli-o-tym-jaka-wycieraczke-pod-drzwi-wybrac 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *