Ile kosztuje wyprodukowanie telenoweli lub superserii?


Koszty produkcji w podziale na odcinki telenowel Televisy i superserii Telemundo, które są rejestrowane w Meksyku.


Wiemy, jak powstają, w większości przypadków wiemy kto je wykonuje, ale zwykle nie wiemy, jaką inwestycję ekonomiczną muszą ponieść sieci telewizyjne, aby nadawać własne telenowele . Z pewnością nieraz zastanawialiście się, ile pieniędzy wykorzystują, na przykład Televisa lub Telemundo, aby stworzyć serie, które oglądamy.

PRODU, wiodący dostawca treści dla profesjonalistów telewizyjnych, reklamowych i technologicznych w Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii i na amerykańskim rynku latynoskim, niedawno przeprowadził dochodzenie w sprawie kosztów produkcji serii za odcinek w Meksyku, dostępne są na ich stronie internetowej pod tym linkiem .

Zgodnie z tymi informacjami produkcja rozdziału telenoweli ze scenami skoncentrowanymi głównie w studiach kosztowałaby od 80 000 do 150 000 USD.


jose-ron-ringo-2.jpg
Ringo, Televisa

Koszt ten obejmowałby na przykład meksykański melodramat Ringo , który właśnie zakończył się wielkim sukcesem w sieci Univision.

Jeśli chodzi o superserie produkowane w Meksyku, takie jak El señor de los cielos (Telemundo), koszt jednego rozdziału wyniósłby około 150 000 i 230 000 dolarów; podczas gdy seria premium z wysokimi rachunkami za produkcję platform cyfrowych gwałtownie wzrośnie do 1 miliona dolarów za odcinek, dwa razy więcej niż zwykła seria.


el-sec3b1or-de-los-cielos-7-final.jpg
El señor de los cielos, Telemundo

Z kolei w Kolumbii koszt wyprodukowania rozdziału w superseii, takiej jak  Operación pacífico , nadawanego w Telemundo, wynosiłby od 120 000 do 200 000 USD, według badań przeprowadzonych przez PRODU.


źródło: peopleenespanol.com

Udostępnij
Sprawdź także  3,2,1 ... akcja! Claudia Martín i Adrián Uribe występują w nowej telenoweli Televisa

Zostaw odpowiedź