Goya 2021 pozwoli konkurować premierom „online”


Wyjątek zostanie zastosowany tylko do następnej edycji z powodu kryzysu zdrowotnego spowodowanego przez COVID-19


Rada Dyrektorów Hiszpańskiej Akademii Filmowej zgodziła się, wyjątkowo i tylko na kolejną edycję Premios Goya, aby filmy konkursowe zostały wydane „online” z powodu kryzysu związanego z koronawirusem .

„Goya 2021 (nagrody przyznawane corocznie przez Hiszpańską Akademię Sztuk Pięknych i Kinematografii) wyjątkowo przyjmą te filmy fabularne, które miały premierę w kinach, a także te, które były lub będą zmuszone do premiery bezpośrednio w na platformach VOD w wyniku pandemii – powiedziała w oświadczeniu Akademia.

Tak więc zwykła norma, która ustanawia obowiązkową premierę w kinach w celu ubiegania się o nagrody, jest bardziej elastyczna, ponieważ sale zostały zamknięte od czasu ogłoszenia stanu alarmowego.

Akademia Hiszpańska podkreśla, że ​​jest to wyjątkowy środek, który wpłynie wyłącznie na 35. edycję Goya i że ma on charakter ostateczny, ograniczony do wyjątkowego okresu, w którym znajduje się Hiszpania.Instytucja pod przewodnictwem hiszpańskiego filmowca Mariano Barroso w końcu potwierdza swoje zaangażowanie w wystawę kinową „jako idealny sposób na cieszenie się filmem” i broni „unikalnego i zbiorowego doświadczenia, które widzowie mogą osiągać w kinach”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *