FBI wykonuje nakaz przeszukania w DEL Records

Agentów FBI można było zobaczyć w siedzibie wytwórni DEL Records w Bell Gardens w Kalifornii we wczesnych piątkowych godzinach (22 maja), gdzie wykonano federalny nakaz przeszukania


„FBI wykonało dziś wiele nakazów przeszukania, jedną z lokalizacji była DEL Records” – powiedziała Laura Eimiller, koordynator / rzeczniczka prasowa FBI. Według Eimillera nakaz przeszukania jest zwykle przeprowadzany na wczesnym etapie trwającego dochodzenia w oparciu o zarzuty o działalność przestępczą. Warto zauważyć, że w tej chwili nie wydano żadnych nakazów aresztowania.

W sprawie nakazu przeszukania DEL Records wydało następujące oświadczenie: „Jesteśmy w stanie potwierdzić, że Federalne Biuro Śledcze przybyło dziś do biur Del Records i wzięło szereg materiałów, które, jak rozumiemy, dotyczą dochodzenia FBI w sprawie naszego byłego artysty, Gerardo Ortiz. Według naszej najlepszej wiedzy, Del Records nie jest przedmiotem, lecz jedynie źródłem informacji dla śledztwa FBI w sprawie pana Ortiza. Współpracowaliśmy w pełni z FBI i nadal będziemy to robić”.

W odpowiedzi zespół Ortiza wydał własne oświadczenie, które brzmi: „Dziś dowiedzieliśmy się, że biura Del Records i Del Entertainment Inc. zostały przeszukane przez FBI, a także dom jego właściciela, Jose Angel Del Villar, zgodnie z federalnym nakazem przeszukania. Gerardo Ortiz ma obecnie wytoczony proces przed Sądem Najwyższym w Los Angeles i kalifornijskim komisarzem pracy przeciwko spółkom Del za domniemane nieuczciwe postępowanie, naruszenie obowiązku powierniczego, naruszenie umowy i naruszenie ustawy o agencjach talentów za oszustwo Ortiza na dziesiątki milionów dolarów. Według naszej wiedzy przeszukanie przez FBI w biurze Del Records i domu pana Del Villara nie obejmuje pana Ortiza. ”

W prasie FBI nie potwierdziło zaangażowania Ortiza ani żadnych innych szczegółów w trwającym dochodzeniu, mówiąc: „Nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat charakteru sprawy ani tego, czego szukamy, ponieważ wszystko jest pod pieczęcią sędziego federalnego ”

Del Records jest w głośnym sporze prawnym z Gerardo Ortizem , piosenkarzem i kompozytorem z Norteño, słynącym z ballad narco. W 2019 roku Del Records pozwał piosenkarza, twierdząc, że nalegał, aby płacono mu za występy w gotówce, aby uniknąć podatków. W pozwie stwierdzono również, że Ortiz od dawna miał problemy z wewnętrzną służbą skarbową i że wytwórnia musiała kiedyś pożyczyć mu pieniądze na spłatę zaległych podatków. Ortiz natomiast twierdzi, że są mu oni winni miliony zaległych wypłat. Piosenkarz twierdził, że ​​wytwórnia zaangażowała się w nieuczciwe praktyki księgowe i nie uwzględniła setek programów.

Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *