Zmarł aktor Aarón Hernán

ANDA poinformowało śmierci gwiazdy za pośrednictwem konta na Twitterze


W tę niedzielę zmarł aktor Aarón Hernán, który rozwijał swoją karierę w teatrze, filmie i telewizji.  La Asociación Nacional de Actores (ANDA) poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze o śmierci gwiazdy.Śmierć 89-letniego artysty nastąpiła w niedzielę z powodu zawału serca. W ostatnich latach mieszkał w Domu Aktora i 7 kwietnia doznał upadku, który spowodował złamanie biodra, jak informowano.

Natychmiast tą samą drogą artyści tacy jak Arlette Pacheco i Juan Manuel Bernal opłakiwali śmierć aktora, który w listopadzie świętowałby 90. rocznicę urodzin.

Jego telewizyjny debiut odbył się w 1965 roku wraz z „La mentirą”, obok Julissy, Enrique Lizalde i Fanny Cano. To był dopiero początek dużej liczby telenoweli, jak np.: „La sombra del pasado”, „Un refugio para el amor”, Llena de amor”, „Alborada”, „Sortilegio”, „Senda de Gloria”, „Muchacha Italiana viene a casarse” . Było ich zapewne około pięćdziesięciu lub więcej, czyli spędził całe życie na małym ekranie, w którym mógł wcielać się w różne postacie.

W kinie występował w takich filmach, jak „Cri Cri, el Grillito Cantor”, wraz z Ignacio Lópezem Tarso, z którym dzielił także dzieła takie jak 12 hombres en pugna”. Inne filmy to „Viento Negro”, „Llovizna”, „Bandera Rota” i „Mariana Mariana” .

Jeśli chodzi o seriale telewizyjne, występował w „Vecinos”, „Los Simuladores” i „Mujeres Asesinas”.


Udostępnij
Sprawdź także  Zobacz, jak wygląda dzisiaj „Chava”, syn Jacky Bracamontes z „Las tontas no van al cielo / Idiotki nie idą do nieba”

Zostaw odpowiedź