Televisa ogranicza personel do minimum ze względu na zagrożenie koronawirusem


Programy, które nadal są nagrywane, służą celom informacyjnym


Televisa wdrożyła środki bezpieczeństwa w swoich placówkach, aby dołączyć do kampanii mających na celu ograniczenie zakażeń koronawirusem (Covid-19).

Oprócz specjalnych działań dotyczących grup szczególnie wrażliwych – osób w wieku powyżej 65 lat, kobiet w ciąży i przewlekle chorych – personel został zredukowany do minimum, aby zagwarantować podstawowe działanie.

Według źródeł firmy, programy, które nadal są nagrywane, mają charakter informacyjny, na przykład wiadomości i transmisje. Przystosowali się za pomocą odpowiednich odległości, stosowanie masek na usta , żelu antybakteryjnego i środka dezynfekującego w miejscach pracy.

Należy pamiętać, że kilka tygodni temu prezenterka Odalys Ramírez, która jest częścią przestrzeni informacyjnej Paoli Rojas dla Las Estrellas, uzyskała pozytywny wynik na obecność koronawirusa ze względu na to, miała izolację w domu. W ramach działań firmy prowadząca była w stanie wrócić do wiadomości dzięki zdalnemu uczestnictwu.

Jeśli chodzi o zawieszenie nagrań telenowel, seriali i reality, źródła firmy wskazują, że jeśli będą istnieć dobre warunki, można je wznowić pod koniec kwietnia.

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą zwróciły uwagę władze Meksyku, jest pomoc w tym, by nie wychodzić z domu i nie tworzyć skupisk liczących więcej niż 50 osób, z tego powodu Televisa wdrożyła pracę z domu i ciągły przepływ informacji dotyczących wirusa .

Według źródeł firmy, wykrywanie i kontrola personelu z objawami związanymi z Covid-19 jest utrzymywana, odsuwając tych, którzy mają pozytywny wynik testu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *