FICG, Cannes i Mostra dołączają do wirtualnego festiwalu na YouTube


„We Are One: A Global Film Festival” rozpocznie się 29 maja i potrwa 10 dni


Najważniejsze festiwale, od Cannes , po Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, FICG czy  San Sebastian, staną się częścią „ We Are One: A Global Film Festival ”. Wirtualne wydarzenie zorganizował YouTube jako rozwiązanie awaryjne przez koronawirusa.

Od 29 maja, przez 10 dni cyfrowa inicjatywa będzie oferować bezpłatną i ogólnoświatową audycję programów wybranych przez festiwale filmowe Annecy, Berlin, Cannes, Guadalajarę, Jerozolimę, Karlowe Wary, Locarno, Londyn, Makau , Marrakesz, Mumbaj, Nowy Jork, San Sebastián, Sarajewo, Sundance, Sydney, Tokio, Toronto, Tribecę i Wenecję.

YouTube i Tribeca Enterprises, organizacja stojąca za Tribeca Film Festival, są ostatecznie odpowiedzialne za „We Are One: A Global Film Festival”, który zbierze fundusze dla Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO ) i innych instytucji zaangażowanych w zwalczanie koronawirusa.„Często mówimy o mocy filmów, które inspirują i jednoczą ludzi ponad granicami, i różnicami, aby pomóc leczyć świat. Każdy musi być teraz uzdrowiony ” – powiedziała Jane Rosenthal w oświadczeniu złożonym w poniedziałek, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Tribeca Enterprises.

Ze swojej strony dyrektor handlowy YouTube, Robert Kyncl, podkreślił, że będzie to „wydarzenie” jakiego jeszcze „nigdy wcześniej nie było”.

„Z dumą udostępniamy tę fantastyczną zawartość, która będzie bezpłatna dla fanów filmów na całym świecie” – dodał.

Przedstawiciele festiwalu filmowego w Cannes, jednego z wielu konkursów filmowych dotkniętych globalnym kryzysem koronawirusa , również wyrazili zadowolenie .

„Z dumą dołączamy do innych festiwali, aby skupić się na filmach i niezwykłych talentach, umożliwiając publiczności poznanie sposobów opowiadania historii na całym świecie oraz osobowości artystycznej każdego festiwalu” – powiedział Pierre Lescure i Thierry Frémaux, odpowiednio prezes i dyrektor festiwalu filmowego w Cannes.

Pandemia wymusiła zamknięcie kin praktycznie całej planety , z druzgocącymi konsekwencjami dla branży, i spowodowała, że ​​najważniejsze festiwale międzynarodowego obiegu dużego ekranu znalazły się na krawędziach, są anulowane, zawieszane lub oczekują na dalsze wydarzenia.

Na przykład Festiwal Filmowy w Wenecji podtrzymuje na razie swój zamiar zorganizowania go we wrześniu.

Ale Cannes, które powinno mieć miejsce w maju, wielokrotnie przełożyło swoje wydarzenie w tym roku i nie odbędzie się na pewno w czerwcu czy lipcu. 


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *