Artyści żegnają Gabriela Retesa, który zmarł 20 kwietnia.


Fernando Aceves, Guillermo Arriaga, Gael García Bernal i inne znane osobistości wspominają reżysera, scenarzystę i aktora


Gabriela Retesa, twórca filmowy, reżyser ‚El Bulto’, zmarł w poniedziałek w wieku 73 lat .

„Dawno temu straciłem już strach przed śmiercią”, filmowiec Gabriel Retes powiedział fotografowi Fernando Acevesowi zaledwie kilka tygodni temu, a dziś ten wykorzystał media społecznościowe, by opłakiwać śmierć reżysera.

„Właśnie odpowiedziałem:„ Jesteś już nieśmiertelny ”- napisał Aceves. Fotograf napisał na swoim koncie na Twitterze jako hołd dla Retesa, który zmarł dziś rano na raka gardła (krtani?).Oprócz niego różne osobistości z branży show biznesu opublikowały wiadomości, aby pożegnać się z reżyserem filmowym i scenarzystą.„Właśnie dowiedziałem się, że Gabriel Retes zmarł. Przykro mi. Kilka jego filmów miało duży wpływ na moje pokolenie, był doskonałą osobą. Uścisk dla ciebie i całej społeczności filmowej” – napisał Bernal.


W trakcie swojej kariery reżyser zrealizował 19 filmów fabularnych, w tym „El bulto” i „Bienvenido-Welcome”. Jego ostatnia taśma to „ Identidad Tomada ”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *