Televisa zatrzymuje swoją „fabrykę marzeń” w obliczu kryzysu związanego z koronawirusem


Meksykańska firma postanowiła zawiesić nagrania swoich telenoweli na czas nieokreślony jako środek zapobiegawczy w obliczu niemożliwego do powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19.


Po raz pierwszy w historii Televisa całkowicie zatrzymuje „fabrykę marzeń” do odwołania. Meksykańska firma, która w przeciwieństwie do Telemundo początkowo opierała się zawieszeniu nagrań serii, które nagrywała w Meksyku, w końcu podjęła drastyczną decyzję o zaprzestaniu wszelkiej produkcji telenowel od poniedziałku jako środek zapobiegawczy przeciwko niepowstrzymane rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa COVID-19.

Środek ten wpływa między innymi na melodramaty,  Te doy la vida , serię z udziałem José Rona , która właśnie ukazała się w Meksyku z wielkim sukcesem publiczności.

„Ostatni dzień nagrania awaryjnego. Będziemy kontynuować tak szybko, jak to możliwe ”, udostępnił w zeszły piątek jeden z aktorów za pośrednictwem sieci społecznościowych.


josc3a9-ron-te-doy-la-vida-1.jpg
Te doy la vida

Produkcja Lucero Suárez , która będzie miała swoją premierę w Univision 13 kwietnia, ma nadzieję wznowić nagrania po opanowaniu pandemii.

„To nie zostanie niedokończone” – powiedziała Erika Buenfil na Twitterze , jest ona częścią obsady.

Nowy melodramat Angelique BoyerImperio de mentiras,  również na czas nieokreślony zatrzyma nagrania, prawdopodobnie wymuszając zmianę daty premiery, która została zaplanowana na 4 maja.


angelique-1.jpg
Imperio de mentiras

Televisa nakazała także zaprzestanie nagrywania telenowel, które miały wkrótce nabierać kształtu w ich ogromnym centrum produkcyjnym.

Tak jest na przykład w przypadku  La mexicana y el güero  z Itatí Cantoral.


la-mexicana.jpg
La mexicana y el güero

„Biorąc pod uwagę okoliczności, które wywołał koronawirus La mexicana y el güero, tymczasowo opóźnia rozpoczęcie ich zdjęć. Nadal pracujemy z naszych domów nad różnymi rzeczami, które można zrobić, ale same nagrania ze względu na społeczną odpowiedzialność, musimy odłożyć ”, ogłosił w piątek producent Nicandro Díaz.

Melodramat miał zacząć nagrania w ten poniedziałek w Mexico City.

„Dziękuję, że zaopiekowaliście się nami i podjęliście środki ostrożności w odpowiednim czasie”, dodała jedna z aktorek, która będzie częścią obsady telenoweli.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *