Natti Natasha

Natalia Alexandra Gutiérrez Batista (ur. 10 grudnia 1986), znana zawodowo jako Natti Natasha , jest dominikańską piosenkarką i autorką tekstów. Podpisała kontrakt z wytwórnią Dona Omara, Orfanato Music Group . Jej debiutancka EPka All About Me została wydana 28 marca 2012 r. Przez Orfanato Music Group. Debiutancki album, Iluminatti , został wydany 15 lutego 2019 r. przez Pina Records i Sony Music Latin .


Pełne imię i nazwisko: Natalia Alexandra Gutiérrez Batista

Data urodzenia: 10 grudnia 1986

Miejsce urodzenia: Santiago de los Caballeros , Dominikana

Gatunki: R&B, reggaeton, brown-eyed soul, latin, bachata

Na scenie od: 2010- nadal

Instagram:  https://www.instagram.com/nattinatasha/?hl=pl

Facebookhttps://www.facebook.com/NattiNatashaOfficial/

Oficjalna strona: https://www.nattinatasha.com/


Biografia 

Początki

Pierwsze prezentacje, które miała przed sobą, pochodzą z jej udziału w kościele, do którego należała jako dziecko, gdzie miał okazję uczestniczyć w różnych działaniach artystycznych, które odbywały się z grupą dzieci. Zmotywowani jej umiejętnościami muzycznymi rodzice postanawiali zapisać ją do Escuela de Bellas Artes w Santiago kiedy miała 8 lat. Tam właśnie po raz pierwszy wzięła lekcje śpiewu, doskonaląc umiejętności wokalne i siłę interpretacyjną, i tam też narodziło się jej marzenie o zostaniu artystką.

W wieku 14 lat Natalia zaczyna komponować i nagrywać własne piosenki, wykonując różne prezentacje muzyczne, które zostały wykonane w jej rodzinnym Santiago. Wraz z przyjaciółmi postanawia założyć grupę muzyczną „D’Style”, a nagrywając kilka piosenek muzyczna grupa nie osiągnęła oczekiwanych rezultatów i ostatecznie rozpadła się. W rezultacie Natalia postanawiła przerwać krótką karierę muzyczną. 

Wkrótce wznowiła karierę z zamiarem działania jako solista w gatunku miejskim (urban) i mając nadzieję, że tym razem osiągnie pożądany sukces. W tym czasie poznaje starego przyjaciela, odnoszącego sukcesy producenta muzycznego „Link-On”, który w tym czasie należał do zespołu producentów muzycznych z Orphanage Music Group. Znając swoje umiejętności muzyczne, udaje się jej dostać zaproszenie do studia, aby kontynuować pracę nad materiałem muzycznym, który został już zainicjowane. 

Niespodziewanie i prawie przypadkowo jeden z motywów „Natti”, nad którym pracowała od czasu rozpoczęcia planów ożywienia kariery, zaczął być odsłuchiwany w studiu w chwili przybycia Don Omara , który był pod wrażeniem jej talenty. Razem z nim stworzyła piosenkę Dutty Love


Kariera muzyczna

Przed Dutty Love artystka była zaangażowana w kilka utwórów, a także chóry, po raz pierwszy Natti Natasha pojawiła się w utworze Hold Ya (remiks) autorstwa artysty Gyptian i Don Omara , motywie wydanym pod koniec 2010 roku, dokładnie 10 grudnia 2010 r . W 2011 roku artystka zdobyła uznanie w branży, otwierając szerokie ścieżki na rynku latynoskim, biorąc udział w kilku projektach nagraniowych, takich jak kompilacja Love is pain , wyreżyserowanych i wspieranych muzycznie przez tego, kto został jej mentorem, Dona Omara . Album ten wydał także pierwszą wersję międzynarodowego sukcesu „ Dutty Love„ z Don Omarem. Singiel zdobył trzy nagrody Latin Billboard. 

Jej głos był zawarty w innych utworach i remiksach, takich jak: “Tu recuerdo”, „Juntos podemos volar” z Henry Santos, „Grind”, „Te dijeron Remix” z Plan B.

Po podpisaniu kontraktu jako oficjalny artysta z Orfanato Music Group , wytwórni założonej przez jej ojca chrzestnego Dona Omara, który był dystrybutorem Universal Music Latin Entertainment, w czerwcu 2012 r. w Apple Music , a następnie 28 marca 2012 r. w ITunes ukazała się EP’ka Natti Natasha All About Me , która była pierwszym materiałem (w języku angielskim) do kompilacji muzycznej.

Natalia nawiązała romantyczną współpracę z Farruko w „Crazy In Love”, aby później zawrzeć kontrakt z Donem Omarem i zaśpiewać piosenkę „ Perdido en tus ojos ”, która przekroczyła 100 milionów wyświetleń w Vevo , i zdobyła platyne w Hiszpanii dzięki PROMUSICAE 

Artystka, która zdobyła reggaeton i latynoski pop podczas swojego rozwoju artystycznego, została nagrodzona na Reggaeton Italia Awards, Billboard, Tu Mundo Awards , i wielu innych imprezach.

Natti Natasha i jej udane występy przyniosły wysokie wyniki sprzedaży w iTunes , co plasuje ją wśród artystów, którzy osiągnęli lub są bliscy osiągnięcia pożądanego „miliona” egzemplarzy z popularnymi miksami. Piosenki, które gra, przekroczyły 200 milionów wyświetleń na kontach hostowanych na platformach serwisów streamingowych, takich jak YouTube 


W 2017 roku piosenkarz z Puerto Rico, Daddy Yankee, wydał z Natashą piosenkę „Otra Cosa”. Wydała też singiel „ Criminal ” z Ozuną , który stał się hitem, osiągając pierwszą piątkę listy Billboard Hot Latin Songs i będąc najczęściej oglądanym teledyskiem w 2017 roku. W kwietniu 2018 roku Becky G wydała „ Sin Pijama ” , we współpracy z Natashą. Piosenka była drugim globalnym hitem Natashy, osiągając trzecie miejsce na liście Hot Latin Songs, będąc certyfikowaną platyną w ciągu trzech tygodni od wydania i osiągając miliard wyświetleń w ciągu sześciu miesięcy, była także najczęściej oglądaną piosenką roku. Współpracowała również z Bad Bunny ,RKM i Ken-Y , Thalía i Cosculluela . Natasha ma obecnie podpisany kontrakt z Pina Records .

2019 – obecnie: Iluminatti 

15 lutego 2019 ukazał się jej debiutancki album, Iluminatti, przez Pina Records i Sony Music Latino. Album ma w sumie 15 piosenek, w tym, „Te Lo dije” z Anitta & „Soy mia” z Kany Garcia. W 2019 roku współpracowała z Daddy Yankee, Jonas Brothers i Sebastián Yatra przy utworze „ Runaway ”.Dyskografia


Albumy studyjne

  • 2019: Iluminatti 

EP

  • 2012: All About Me


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *