Matka Miguela Bosé umiera w wieku 89 lat


Krewni aktorki Lucía Bosé nie podają przyczyny śmierci, choć różne media sugerują, że przyczyną była COVID-19


Aktorka Lucía Bosé zmarła w wieku 89 lat, według źródeł rodzinnych, które nie określiły przyczyny śmierci, chociaż niektóre media sugerują, że była ona spowodowana koronawirusem.

Za pośrednictwem sieci społecznościowych jej syn piosenkarz Miguel Bosé opublikował wiadomość 

„Drodzy przyjaciele … Informuję, że moja matka, Luía Bosé , właśnie zmarła . Jest już w najlepszym miejscu ”, napisał wykonawca „ Aire Soy ”.A jednym z pierwszych, którzy zareagowali, również na Twitterze, był Alejandro Sanz . „Mistrzyni sztuki bycia sobą. Spoczywaj w pokoju, moja droga Lucia Bosé” – napisała hiszpański piosenkarz.Według publikacji aktorki w jej sieciach społecznościowych  od 14 marca była w kwarantannie na koronawirusa COVID-19 . Jej ostatnia publikacja miała miejsce 15 marca.

„Ja też zostaję w domu. Jeśli chcemy, żeby to się wkrótce skończyło, w domu. #Iorestoacasa #andràtuttobene” – pisała.

Urodzona w Mediolanie Bosé zasłynęła z filmów takich jak „ Muerte de Un Ciclista” i stał się bardzo popularna w Hiszpanii po ślubie z torreadorem Luisem Miguelem Dominguinem .

Ale przed tym ślubem, w 1955 r., Lucía Bosé była jedną z najbardziej szanowanych aktorek we Włoszech i uczestniczyła w takich tytułach, jak „Crónica de un amor” (1950) i „La Señora sin Camelias” (1953), oba autorstwa   Michelangelo Antonion , czy „ Tres enamoradas ” (1951), autora Luciano Emmer .W 1955 roku ukazał się najważniejszy film z jej kariery „ Muerte de un ciclista ” w reżyserii Juana Antonio Bardema. To właśnie podczas pobytu w Hiszpanii podczas kręcenia tego filmu spotkał aLuisa Miguela Dominguína na przyjęciu w ambasadzie kubańskiej.

Sprawdź także  Christian Nodal i Gera MX pobili rekord na Spotify

Karierę filmową kontynuował u takich twórców filmowych, jak Luis Buñuel („Así es la aurora”, 1956), Jean Cocteau („El testamentoi de Orfeo”, 1960) lub Federico Fellini („Fellini Satiricon”, 1969).

Ale wielką rolą jego życia była rola „ La señora García se confiesa”, serialu napisanego i wyreżyserowanego przez Adolfo Marsillacha, współtwórcę filmu.
Jej silna osobowość i wczesny rozwód we francuskojęzycznej Hiszpanii (w 1968 r.) Sprawiły, że stała się regularną postacią w czasopismach z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Aktorka odsunęła się od ekranów w latach osiemdziesiątych i skupiła się na malarstwie i swoim duchowym aspekcie. Otworzyła nawet muzeum poświęcone aniołom i zamieszkała w małym, segowskim mieście Brieva.

Jej ostatni publiczny występ z charakterystycznymi niebieskimi włosami z późniejszych lat miał miejsce 15 marca w finale „Prodigios”, programu TVE zaprezentowanego przez jego wielkiego przyjaciela Borisa Izaguirre.

Była matką piosenkarza Miguela Bosé, Paoli i Lucii Dominguín. 

Informacje od EFE

Udostępnij

Zostaw odpowiedź