Luis Estrada nominowany na prezesa Universal Music Southern Cone


Estrada będzie nadzorować działalność spółki w Argentynie, Chile, Urugwaju i Boliwii.

Universal Music Latin America mianowało Luisa Estradę  prezesem Universal Music Southern Cone, nadzorującego działalność firmy w Argentynie, Chile, Urugwaju i Boliwii.

Estrada była dyrektorem zarządzającym Aftercluv, dywizji tanecznej Universal Music Latin Entertainment, od 2016 r. Zarządzając Universal od prawie dwóch dekad, pełnił również funkcję dyrektora generalnego Universal Music Latino. Karierę rozpoczął jako członek meksykańskiej grupy rockowej Los Lagartos.

W swoim oświadczeniu przewodniczący i dyrektor generalny Universal Music Latin America and Iberian Peninsula,  Jesús López powiedział w oświadczeniu: „Znam Luisa, odkąd podpisaliśmy z nim kontrakt jako artysta w Meksyku w 1991 roku i zawsze byłem pod wrażeniem jego zdolności do rozwoju , aby stawić czoła nowym wyzwaniom i szukać kompleksowego szkolenia, aby zrozumieć wszystkie aspekty naszej działalności, od odkrywania nowych talentów po opracowywanie nowych modeli biznesowych i marketingowych. Jestem pewien, że jego bogate doświadczenie na rynkach w Meksyku i USA będzie wspaniałe warto skupić się na wyzwaniu, które czeka go w Buenos Aires, rozwoju artystycznym artystów Southern Cone o międzynarodowym potencjale ”.

Estrada przejmuje obowiązki w Southern Cone od Any Clary Ortiz , która zrezygnowała ze swojej roli.

„ The Southern Cone zawsze był jednym z najbogatszych regionów świata w kulturze, sztuce i muzyce” – powiedział w ogłoszeniu. „Dziś znajduje się w ekscytującym momencie rozwoju w zakresie penetracji mobilnej, platform przełomowych, konsumpcji muzyki, nowych technologii i innowacyjnych modeli biznesowych, a także nowej generacji artystów o globalnym potencjale”.

Platforma taneczna Aftercluv będzie teraz nadzorowana przez Alejandro Duque , dyrektora zarządzającego Universal Music Latino, Machete & Capitol Latin.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *