‚El Hoyo’ – Hiszpański film, o którym mówią wszyscy w Stanach Zjednoczonych


Netflix otwiera nowe horyzonty


Hiszpański film triumfuje w Stanach Zjednoczonych . Netflix służy nam jako platforma do promocji kina poza granicami danego kraju. Tak się dzieje z filmem w reżyserii Galdera Gaztelu-Urrutii El hoyo (Platforma).

Zaskoczenie twórców filmu , którzy znaleźli się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych filmów fabularnych, było ogromne i nie mogli powstrzymać się od podzielenia się swoją reakcją za pośrednictwem oficjalnego konta. Metafora o morderczym kapitalizmie czy zwykły spisek psychologicznego napięcia z elementami terroru i krwi ? Co się kryje za El hoyo, co uczyniło ją jedną z najczęściej oglądanych prac na Netflix zarówno w Hiszpanii, jak i Stanach Zjednoczonych, gdzie wyświetlana jest pod tytułem The Platform?

Być może dzieje się tak z powodu tej metaforycznej gry rozwarstwienia społecznego, którą proponuje Gaztelu-Urrutia, i brutalnej krytyki, którą rzuca na system klasowy, lub z powodu podobieństw wizualnych z innymi filmami, takimi jak Cube lub brytyjskim High – Rise, którymi reżyser jest zainspirowany.Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *