Anuel AA

 (ur. 26 listopada 1992 r.), Znany zawodowo jako Anuel AA , jest portorykańskim raperem, piosenkarzem i kompozytorem. Uważany jest za pioniera łacińskiego ruchu .  Zdobył nagrodę Billboard  Music Award dla nowego artysty roku.


Pełne imię i nazwisko:

Data urodzenia: 26 listopada 1992r

Miejsce urodzenia: Carolina,

Gatunki: ,

Aktywność od: 2009 – nadal

Instagram:  https://www.instagram.com/anuel_aa_0fficial/?hl=pl

Facebookhttps://www.facebook.com/Anuel2bleAofficial/


Biografia 

Wczesne życie 

Gazmey urodził się w Caroline w i przyjaźnił się z raperem Tempo . Studiował w katolickiej szkole Colegio María Auxiliadora w Caroline. Gazmey wykazywał duże zainteresowanie muzyką od wczesnych lat młodzieńczych, a w 2009 roku podpisał umowę z Maybach Music Group .

Kariera

Anuel wydał swoją pierwszą piosenkę „Demonia” w 2011 roku. Następnie współpracował z Jory Boyem , Magazeen, De La Ghetto , Arcángel i Ozuną.

Anuel zyskał na znaczeniu po hicie „Esclava” obok Bryant Myers , Almighty  i Anonimusa. Jego pierwszy hit „Sola” został bardzo dobrze przyjęty, a następnie powstał remiks z udziałem Daddy Yankee , Wisin , Farruko oraz Zion & Lennox . 

Temat muzyczny Gazmeya odnosi się do takich kwestii, jak życie na ulicy, przemoc, seks i narkotyki. Jednym z jego najpopularniejszych haseł w jego utworach jest „Real Hasta la Muerte” lub „Real Until Death”. Po zwolnieniu z więzienia 17 lipca 2018 r. Gazmey wydał swój pierwszy pełny album zatytułowany Real Hasta la Muerte, który zawierał 12 piosenek i znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Top Albums w niecałe 24 godziny.

W sierpniu 2018 roku wydał „ Bebe ” z nowojorskim raperem 6ix9ine .

W 2019 roku Anuel AA Real Hasta la Muerte odbył czternastodniową trasę koncertową.  W lipcu 2019 roku współpracował z Daddy Yankee , Ozuną , . i J. Balvinem w piosence China . Piosenka ma ponad 1 miliard wyświetleń na . We wrześniu 2019 r. Utwór Meek Mill z Anuelem AA i Fabolousem „Uptown Vibes” pojawił się na ścieżce dźwiękowej gry NBA 2K20 .

Sprawdź także  Amaral (Hiszpania)

Kwestie prawne

Gazmey został aresztowany i przetrzymywany w Metropolitan Detention Center w Guaynabo 3 kwietnia 2016 r. z trzema znajomymi, gdy policja znalazła trzy pistolety, w tym jeden kradziony, dziewięć magazynków i 152 pocisków. Podpisał umowę na 30 miesięcy w federalnym więzieniu z powodu zarzutów za posiadania broni. 

Po aresztowaniu ruch #FreeAnuel stał się popularny wśród jego fanów, gdy nadal wypuszczał utwory z więzienia. Będąc w stanie nagrać swój głos przez telefon, Anuel AA głównie brał udział we współpracy z innymi artystami, takimi jak Nicky Jam , Cosculluela , Bad Bunny i  .

Podczas pobytu w więzieniu Gazmey spędził 90 dni w izolatce po incydencie z innym więźniem.

Podczas procesu Gazmey stwierdził, że teksty w jego muzyce nie przedstawiają jego prawdziwej postaci. Przewodnicząca Aida Delgado-Colon powiedziała, że ​​nigdy nie słyszała żadnej z jego piosenek. 

W marcu 2018 r. Gazmey został zwolniony z więzienia federalnego do więzienia stanowego w Miami. W tym czasie powiedział Billboard, że będąc uwięziony, wciąż słucha radia i wydarzeń na ulicach, aby czerpać inspirację z pisania piosenek.

W kwietniu 2018 roku Anuel AA pojawił się wraz z Future i Bad Bunny w singlu „Thinkin” Spiff TV. 

15 września 2018 roku Anuel AA wydał utwór skierowany do kolegi rapera Cosculluela . Ten utwór był szeroko krytykowany ze względu na wulgaryzmy i uwagi na temat homoseksualizmu i pacjentów z HIV. W związku z publiczną reakcją koncert Gazmeya w Coliseo de Puerto Rico, zaplanowany na 12 października tego roku, został odwołany przez jego pracowników produkcyjnych i głównego producenta Paco Lópeza. Później Gazmey przeprosił za piosenkę. 

Na początku kwietnia 2019 r. Anuel AA i Ivy Queen wdali się w spór na Instagramie po tym, jak Anuel AA zapytał, jak Ivy Queen nadal można uznawać za „Królową ”. Anuel argumentował, że nie ma przebojowej piosenki od ponad 7 lat i dalej pytał, czy  powinna być uważany za kolejną „Królową Reggaeton”.  Obserwujący na Instagramie spekulowali, dlaczego skomentował to. Ivy Queen odpowiedziała komentarzami na temat tego, skąd pochodzi i jak była pionierką, torując drogę innym kobietom. 

Sprawdź także  Maluma

Życie osobiste

Anuel AA ma syna o imieniu Pablo Anuel z byłą żoną, Astrid Cuevas.  Obecnie jest w związku z piosenkarką Karol G .


Dyskografia


Albumy studyjne

  • 2018: Real Till Death


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź