Anahi

 ( ur 14 Maja 1983 roku ) to  ,  , modelka , autorka tekstów i przedsiębiorca z Meksyku, znana z roli Mii Colucci w telenoweli dla nastolatek Rebelde , a także za to, że była częścią grupy  . Wyszła za mąż za byłego już gubernatora stanu Chiapas , Manuela Velasco Coello w dniu 25 kwietnia 2015. Była pierwszą damą stanu Chiapas między 25 kwietnia 2015 a 7 grudnia 2018 roku 


Pełne imię i nazwisko: Anahí Giovanna Puente Portilla

Data urodzenia: 14 maja 1983r

Miejsce urodzenia: Mexico City,

Gatunki: ,

Aktywność od: 1985 – (), 1992 – ()

Instagram:  https://www.instagram.com/anahi/?hl=pl

Facebookhttps://www.facebook.com/anahimusic


 

Wczesne życie 

Anahí Giovanna Puente Portilla urodziła się 14 maja 1983 r. w Mexico City w Meksyku u hiszpańskiego ojca Enrique Puente i meksykańskiej matki Marichelo Portilla. Ma starszą siostrę, osobowość telewizyjną Marichelo Puente (ur. 1978) i starszą przyrodnią siostrę, Dianę Puente,  z poprzedniego małżeństwa jej ojca.

Kariera aktorska

Anahí rozpoczęła karierę w meksykańskim programie telewizyjnym Chiquilladas, gdy miała dwa lata. Następnie zagrała w wielu filmach, w tym Nacidos para Morir i Había Una Vez Una Estrella , przy czym za tą ostatnią zdobyła nagrodę Ariel dla najlepszej aktorki dziecięcej w 1989 roku. Następnie zagrała w kilku telenowelach, w tym w Mujer, Casos de la Vida Real , Hora Marcada , Vivo por Elena , La Telaraña i El diario de Daniela .

W 2001 roku Anahí została obsadzona jako czternastoletnia Jovanna Luna w filmie Primer Amor , wraz z Kuno Beckerem , Anną Layevską i Mauricio Islasem . Skierowana do nastolatków była jedną z najwyżej oceniana w swoim paśmie.

W 2002 roku została obsadzona jako Jessica w Clase 406, gdzie pracowała u boku Alfonsa Herrery , Dulce Maríi i Christiana Cháveza , którzy później zostali jej kolegami z zespołu w .

Wystąpiła w Rebelde w 2004 roku, meksykańskim remake’u hitu argentyńskiej telenoweli Rebelde Way . Przed Rebelde Anahí przypadkowo wystąpiła w Ángeles Sin Paraíso z Felipe Colombo , gwiazdą oryginalnej serii Rebelde Way. W Zbuntowanych Anahí wcieliła się w postać Mii Colucci , popularnej dziewczyny z bogatej rodziny. Rebelde był hitem międzynarodowym i miał ponad 440 odcinków, emitowany w latach 2004-2006. 

Po sukcesie Rebelde w 2007 roku Televisa wydała RBD: La familia , w którym wystąpili członkowie RBD. Sitcom powstał w oparciu o fikcyjne życie członków RBD. Postacie z sitcomu miały być podobne do prawdziwych osobowości ów. RBD: La Familia to pierwszy meksykański program nakręcony całkowicie w HDTV . Program emitowano od 14 marca 2007 roku do 13 czerwca 2007 roku i trwał 13 odcinków. 

W lutym 2011 roku, cztery lata po swoim ostatnim występie w serialu telewizyjnym, Anahí została wybrana do roli głównej w telenoweli Dos Hogares napisanej i wyprodukowanej przez Emilio Larrosę .  Po przedłużających się negocjacjach Anahí przyjęła tę rolę.  miał premierę 27 czerwca 2011 r.

Kariera muzyczna 

W 1993 roku, w wieku 10 lat, wydała swój debiutancki album Anahí .  Później wydała drugi album „Hoy Es Mañana? , w którym znalazły się single „Corazón de Bombón”, „Por Volverte a Ver” i „Descontrolándote”. Następnie nagrała dwa dodatkowe albumy zatytułowane Anclado En Mi Corazón i Baby Blue .

Sukces Rebelde stworzył RBD .  wydał dziewięć albumów studyjnych, w tym płyty w języku hiszpańskim , portugalskim i angielskim . Sprzedali ponad 20 milionów albumów na całym świecie, mieli 17 milionów pobrań cyfrowych i koncertowali w Ameryce Południowej , Ameryce Północnej , Ameryce Środkowej i Europie .

W 2006 roku, po sukcesie RBD, Anahí ponownie wydała swój solowy album Baby Blue pod nazwą Una Rebelde en Solitario . W następnym roku ukazał się album kompilacyjny Antes de Ser Rebelde .

Sprawdź także  Amaral (Hiszpania)

15 sierpnia 2008 r. RBD wydało oświadczenie stwierdzające, że postanowili się rozejść. Udali się na ostatnią trasę koncertową Gira del Adiós World Tour , która zakończyła się pod koniec 2008 roku. W listopadzie 2008 roku i Dulce María współpracowały z Tiziano Ferro przy utworze „ El Regalo Más Grande ”.

W kwietniu 2009 r. Anahí uruchomiła oficjalną stronę internetową i stronę na Twitterze, ogłaszając swój pierwszy solowy album od czasu RBD. Zadebiutowała ze swoim pierwszym solowym singlem ” Mi Delirio „, na Premios Juventud 2009 w Miami , na Florydzie. Utwór został wydany do pobrania cyfrowego 18 sierpnia 2009 r. Album Mi Delirio został wydany 24 listopada 2009 r. Album uzyskał złoto w Brazylii , Anahí stała się drugim meksykańskim artystą – po Thalíi – który uzyskał Złoto w tym kraju. 

Według Billboard , Mi Delirio World Tour był siódmym najbardziej dochodowym tournee w roku 2010. Miała 10 koncertów, z udziałem ponad 35.000 osób. 

Po sukcesie Mi Delirio , 23 listopada 2010 r., Anahí wydała Mi Delirio – edycję Deluxe . Album zawiera wszystkie utwory wydane wraz z pierwszym albumem, a także cztery utwory bonusowe: „ Alérgico ”, „Pobre Tu Alma”, „Ni Una Palabra” i „Aleph”. Pierwsze dwa zostały wydane jako single. Album zawiera także list od brazylijskiego autora Paulo Coelho do Anahi, galerię zdjęć oraz pisemną wiadomość od Anahi do jej fanów.  Album zawiera piosenkę inspirowaną książką Coelho Aleph, który następuje po trzecim singlu „Alérgico”. Istnieją trzy znane wersje utworu: wersja albumu tylko z Anahi; wersja portugalska z brazylijską piosenkarką Renee Fernandes, zawartą w Mi Delirio – edycja deluxe (dodatkowa edycja brazylijska); oraz wersja duetu z udziałem Noela Schajrisa , zawarta w Mi Delirio – edycja deluxe (dodatkowa edycja z Kolumbii). 

W 2010 r. Anahí prezentowała Kids Choice Awards Mexico i była nominowana w trzech kategoriach, wygrywając na Ulubionego Artystę i Ulubiony Wygląd. Wystąpiła również, przedstawiając swój singiel „Alérgico”.  Album zadebiutował pod numerem 14 w Meksyku, spędzając siedem kolejnych tygodni w pierwszej setce. „Alérgico” stał się drugim najczęściej odtwarzanym utworem w Meksyku przez 11 tygodni i był numerem jeden w iTunes . 

W 2011 r. Anahí i Christian Chávez współpracowali po raz pierwszy od czasu rozwiązania RBD. Nagrali utwór „Libertad”, który został wydany na iTunes 12 kwietnia 2011 r.  Utwór znalazł się na albumie Christiana Cháveza. W maju 2011 r. Anahí i latynoskie gwiazdy popu Bryan Amadeus oraz Ale Sergi zostali zaproszeni przez MTV America do wykonania tematu otwierającego telewizyjny Popland! . Piosenka zatytułowana „Click” została wydana w iTunes 13 września 2011 r.5 lipca 2011 r. Anahí wydała nowy singiel „Dividida”, który jest także tematem otwierającym serial, w którym zagrała , Dos Hogares . Nagrała także końcowy temat z Carlosem Ponce , „Rendirme En Tu Amor”, który ukazał się 24 lipca 2011 r.

Anahí wydała piosenkę „Absurda” pod koniec 2012 roku, a jej liryczne wideo zostało wydane na YouTube 30 stycznia.  4 lutego 2013 roku singiel został wydany do pobrania w wersji cyfrowej. Nowy album został ogłoszony z datą wydania 2013, ale został później anulowany.

Anahí wydała utwór „Están Ahí”, bez wcześniejszej promocji, 25 maja 2015 r. Tekst piosenki jest hołdem dla jej fanów. Miesiąc później ogłosiła powrót swojej kariery muzycznej i wydała powracający singiel „ Rumba ” z udziałem portorykańskiego rapera Wisina .

Sprawdź także  Tini, Anitta, Becky G.... i 'La loto'. Zapowiedź

Pierwsza dama z Chiapas

25 kwietnia 2015 r. Anahí poślubiła Manuela Velasco Coello , gubernatora Chiapas , wybranego w grudniu 2012 r. Nie została szefową Krajowego Systemu Integralnego Rozwoju Rodziny dla stanu Chiapas.  To stanowisko, tradycyjnie zajmowane przez małżonkę gubernatora stanu, a na szczeblu krajowym przez pierwszą damę Meksyku , zostało już powierzone matce gubernatora, Leticii Coello.

Była szeroko krytykowana w mediach społecznościowych za noszenie wartej 120 000 peso sukienki podczas obchodów Cry of Dolores w Chiapas w 2015 roku . Wiele krytyki dotyczyło tego, że Chiapas jest najbiedniejszym stanem w Unii .

Życie osobiste 

Podczas kręcenia filmu „ Primer Amor” Anahí walczyła z poważnym zaburzeniem odżywiania , anoreksją . Ważyła około 75 funtów (34 kg) przy swojej najniższej wadze. Spędziła czas w pięciu różnych ośrodkach leczniczych i odwiedziła lekarzy oraz psychologów w całym kraju. Pewnego dnia po powrocie z rodzinnych wakacji poczuła się słabo i została przewieziona do szpitala, gdzie jej serce zatrzymało się na osiem sekund. Od tego czasu wyzdrowiała i została ambasadorką przeciw zaburzeniom odżywiania w Meksyku. W 2008 roku, przy wsparciu Televisy, Anahí rozpoczęła kampanię przeciwko anoreksji i bulimii .

W 2006 r. administracja podatkowa Meksyku zamroziła cztery rachunki bankowe Anahí jako środek zapobiegawczy, ponieważ prowadzono dochodzenie w sprawie oszustw podatkowych . W 2008 roku, po wniesieniu sprawy do sądu, Anahí otrzymała zwrot swoich rachunków.

11 marca 2011 r. lekarze odkryli, że mózg Anahi był pozbawiony dużego procentu tlenu z powodu odchylonej przegrody . Ustalono, że była to główna przyczyna wielu dolegliwości, które nękały Anahi, w tym problemami z sercem . Przeszła udaną operację.

18 września 2011 r. National Geographic wyemitował oryginalną produkcję „Obsession: Bodies That Scream”, nakręconego w Ameryce Łacińskiej, w którym znalazły się świadectwa osób cierpiących na dysmorfię ciała i zaburzenia odżywiania. Anahí mówiła o pięcioletnim okresie, w którym cierpiała na anoreksję, i o jej wyzdrowieniu. W dniu 12 października 2011 r. Anahí dołączyła do kampanii Projektu bez przemocy , „Imagine One Billion Faces For Peace”, jako globalny ambasador. Ambasadorami kampanii są osoby publiczne, takie jak Paul McCartney , Yoko Ono i Ringo Starr . Kampania ma na celu uhonorowanie spuścizny zmarłego Johna Lennona wzywając do pokoju i braku przemocy na całym świecie.

16 lipca 2013 roku ukazała się linia lakierów do paznokci autorstwa Anahi zatytułowana „BE by Anahí” . Linia składa się z 25 różnych kolorów o nazwach związanych z jej muzyką, takich jak „rebelde”, „delirio”, „absurda”, „click”, „hipnótico” i „Sálvame”. 

W kwietniu 2012 r. Anahí zaczęła spotykać się z gubernatorem Chiapas , Manuelem Velasco Coello .  Zaręczyli się w październiku 2014 r.  i pobrali się 25 kwietnia 2015 r. podczas prywatnej ceremonii religijnej w San Cristóbal de las Casas . 11 września 2016 r. ogłosiła na Instagramie, że spodziewają się pierwszego dziecka . Ich syn Manuel urodził się 17 stycznia 2017 r. Od tego czasu opuściła świat artystyczny. Jej przerwa niekoniecznie trwała jednak długo. 23 stycznia 2020 roku wydała nowy singiel „Latidos” . 2 lutego urodził się ich drugi syn, Emiliano.

Od jakiegoś czasu prowadzi podcasty na Spotify, w tym rozmowy z przyjaciółmi i rodziną. Uruchomiła także nowy projekt https://anbyanahi.com/  z poradami, ćwiczeniami itp.


Dyskografia


Solistka

 • Anahí (1993)
 • ¿Hoy Es Mañana? (1996)
 • Anclado En Mi Corazón (1997)
 • Baby Blue (2000)
 • Mi Delirio (2009)
 • Inesperado (2016)

RBD

Hiszpańskie płyty

 • Rebelde (2004)
 • Nuestro Amor (2005)
 • Celestial (2006)
 • Empezar Desde Cero (2007)
 • Para Olvidarte De Mí (2009)

Pozostałe

 • Rebelde (Edição ) (2005)
 • Nosso Amor Rebelde (2006)
 • Celestial (Versão ) (2006)
 • Rebels (2006)


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź