Aitana, Alejandro Sanz, David Bisbal będą na Festival Musical Solidario Online


Festiwal organizowany jest przez LaLiga i Universal Music w celu zwalczania pandemii


Aitana Alejandro Sanz czy też David Bisbal to tylko małą cząstka artystów z Hiszpanii, którzy wezmą udział w ten weekend w pierwszym internetowym festiwalu ‚muzyki solidarnościowej’ (Festival Musical Solidario Online). Organizowany jest on przez LaLiga i Universal Music, a będzie starał się „zebrać fundusze na zakup produktów niezbędnych do zwalczania pandemii Covid-19″.

Jest to makro-koncert solidarnościowy, który po raz pierwszy zjednoczy 20 artystów pierwszej ligi i wezmą w nim udział piłkarze ze wszystkich klubów pierwszej ligi.

Różni sponsorzy hiszpańskiej ligi piłki nożnej, kluby, wytwórnie płytowe i artyści połączyli siły, aby pozyskiwanie funduszy odniosło sukces. Festiwal odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 marca, i rozpocznie się o 18:00 dla fanów z całego świata.

W sumie wystąpi 20 krajowych i międzynarodowych artystów tj. Alejandro Sanz, David Bisbal, Aitana, Sebastián Yatra lub Antonio Orozco. Wraz z nimi będzie 20 najlepszych piłkarzy, wszyscy ze swoich domów.Darowizny można przekazywać różnymi kanałami, które zostaną wkrótce ogłoszone i będą miały na celu pozyskanie funduszy na zakup środków medycznych.

„Z LaLigi chcieliśmy wesprzeć wszystkich ludzi, którzy staną przed trzecim weekendem kwarantanny, a jednocześnie zebrać fundusze na zakup artykułów medycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałej odpowiedzi, którą otrzymaliśmy na wszystkich frontach. Piłkarze, kluby, artyści i sponsorzy dołączyli do nas w tej inicjatywie. Jestem przekonany, że razem stworzymy coś bardzo dużego ”- powiedział Óscar Mayo, dyrektor ds. Biznesu i rozwoju międzynarodowego w LaLiga.


Międzynarodowi artyści i sceny

Alejandro Sanz, David Bisbal, Aitana, Sebastián Yatra i Antonio Orozco to tylko niektóre wielkie nazwiska.  Pozostali artyści zostaną ujawnieni w ciągu tygodnia za pośrednictwem sieci społecznościowych LaLiga oraz profili samych artystów czy graczy.

Oprócz zebrania funduszy, festiwal będzie starał się uczynić kwarantannę bardziej znośną dla hiszpańskiej opinii publicznej, a także uświadomić, jak ważne jest, aby nie opuszczać domów jeśli chcemy powstrzymać rozwój koronawirusa.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *