Aitana, Alejandro Sanz, David Bisbal będą na Festival Musical Solidario Online


Festiwal organizowany jest przez LaLiga i Universal Music w celu zwalczania pandemii


Aitana Alejandro Sanz czy też David Bisbal to tylko małą cząstka artystów z Hiszpanii, którzy wezmą udział w ten weekend w pierwszym internetowym festiwalu 'muzyki solidarnościowej’ (Festival Musical Solidario Online). Organizowany jest on przez LaLiga i Universal Music, a będzie starał się „zebrać fundusze na zakup produktów niezbędnych do zwalczania pandemii Covid-19″.

Jest to makro-koncert solidarnościowy, który po raz pierwszy zjednoczy 20 artystów pierwszej ligi i wezmą w nim udział piłkarze ze wszystkich klubów pierwszej ligi.

Różni sponsorzy hiszpańskiej ligi piłki nożnej, kluby, wytwórnie płytowe i artyści połączyli siły, aby pozyskiwanie funduszy odniosło sukces. Festiwal odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 marca, i rozpocznie się o 18:00 dla fanów z całego świata.

W sumie wystąpi 20 krajowych i międzynarodowych artystów tj. Alejandro Sanz, David Bisbal, Aitana, Sebastián Yatra lub Antonio Orozco. Wraz z nimi będzie 20 najlepszych piłkarzy, wszyscy ze swoich domów.Darowizny można przekazywać różnymi kanałami, które zostaną wkrótce ogłoszone i będą miały na celu pozyskanie funduszy na zakup środków medycznych.

„Z LaLigi chcieliśmy wesprzeć wszystkich ludzi, którzy staną przed trzecim weekendem kwarantanny, a jednocześnie zebrać fundusze na zakup artykułów medycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałej odpowiedzi, którą otrzymaliśmy na wszystkich frontach. Piłkarze, kluby, artyści i sponsorzy dołączyli do nas w tej inicjatywie. Jestem przekonany, że razem stworzymy coś bardzo dużego ”- powiedział Óscar Mayo, dyrektor ds. Biznesu i rozwoju międzynarodowego w LaLiga.


Międzynarodowi artyści i sceny

Alejandro Sanz, David Bisbal, Aitana, Sebastián Yatra i Antonio Orozco to tylko niektóre wielkie nazwiska.  Pozostali artyści zostaną ujawnieni w ciągu tygodnia za pośrednictwem sieci społecznościowych LaLiga oraz profili samych artystów czy graczy.

Oprócz zebrania funduszy, festiwal będzie starał się uczynić kwarantannę bardziej znośną dla hiszpańskiej opinii publicznej, a także uświadomić, jak ważne jest, aby nie opuszczać domów jeśli chcemy powstrzymać rozwój koronawirusa.

Sprawdź także  Drugi syn Anahi już się urodził! Spójrz na pierwsze zdjęcie noworodka


Udostępnij

Zostaw odpowiedź