17 planów zdjęciowych w Jalisco przełożonych z powodu COVID-19


W tym osiem pochodzi z lokalnie produkowanych filmów fabularnych, oprócz seriali i filmów


Jalisco 17 filmów zostało przełożonych z powodu nagłego wypadku spowodowanego przez COVID-19 , osiem z nich pochodzi z lokalnie produkowanych filmów fabularnych, oprócz seriali i filmów.

Oblicza się, że z powodu odroczenia projektów audiowizualnych Jalisco przestanie otrzymywać od 22 do 25 milionów pesos.

Wśród dotkniętych są „Mexicánicos” i „Mexica” , wyprodukowane przez Stevena Spielberga , które miałyby lokalizacje na plaży w Punta Pérula, gmina La Huerta, Jalisco, chociaż większość projektów jest realizowana przez dyrektorów i producentów z Jalisco.

„Tylko przez „ „Mexicánicos””rocznie obserwuje się dochód około 30 milionów pesos; w tym okresie można stracić więc nawet cztery miliony peso.

„W przypadku tych 17 produkcji, które zatrzymają się na 15 dni, Jalisco przestanie otrzymywać od 22 do 25 milionów pesos” – powiedział Rodolfo Guzmán Salas, dyrektor Jalisco Filmming Commission.

Film Bollywood, kolejny film kostarykański i kręcenie „ Chinese Tequila ” są w napięciu w obliczu środków zapobiegawczych COVID-19 i izolacji społecznej.

„Z powodu tej sytuacji produkcja spadnie. Mieliśmy roczny wzrost od 20 do 30 procent, ale mamy nadzieję, że sytuacja zdrowotna poprawi się, a tym samym produkcja audiowizualna poprawi się”, powiedział Salas Guzmán.

Jalisco Film Commission zakończyła 2019 rok 164 produkcjami, z których 47 to filmy fabularne, 43 filmy krótkometrażowe i 25 seriali, oprócz reklam, klipów wideo i wsparcia dla festiwali.

„Mamy nadzieję, że od lipca do września nastąpi ruch produkcyjny. Zwykle w październiku, listopadzie i grudniu to najbardziej intensywny czas w Jalisco, ze względu na warunki pogodowe ”, powiedział dyrektor Jalisco Filmming Commission.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *