Ricky Martin popiera protesty i oczekuje, że Chile spowoduje „efekt domina”


Piosenkarz organizuje konferencję prasową przed swoim udziałem w Viña del Mar


Słynny portorykański piosenkarz Ricky Martín powiedział w tę niedzielę na Viña del Mar, że protesty są ważne, aby szukać praw i że ma nadzieję, że Chile , dotknięte trwającymi cztery miesiące demonstracjami społecznymi, wywoła „efekt domina”.

Martin zaproponował konferencję prasową na kilka godzin przed swoim koncertem, który otworzy pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Viña de Mar, najważniejszego festiwalu w Ameryce Łacińskiej, i w którym odniósł się do protestów społecznych, które wstrząsnęły Chile 18 października ubiegłego roku.

Artysta powiedział, że protesty „są ważne”, aby „dać liderom naszych krajów wiedzę, czego potrzebujemy, pod warunkiem, że zrobimy to w uporządkowany sposób”.

„To, że Chile służy jako efekt domina we wszystkich częściach świata, w których musimy być usłyszani” – powiedział Martin.

Po konsultacjach na temat sytuacji w Chile i kryzysu społecznego, jakiego doświadczyło Puerto Rico w 2019 roku, artysta zapewnił, że w obu krajach powstały „te same emocje”. „Szukamy praw” poprzez protesty, powiedział.

Portorykański artysta powiedział, że w swoim programie na Vińa del Mar będzie dużo romansu i muzyki latynoskiej, ale wykluczył, że wygłosi „kazanie” lub będzie „wygłaszać kazania” na temat sytuacji społecznej w kraju, w kryzysie społecznym, który spowodował śmierć 31 osób.

Wersja LXI festiwalu Viña del Mar zostanie przedłużona na sześć dni.

W tym roku uwaga organizacji skupiła się na ochronie przed ewentualnymi protestami, które miałyby miejsce zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.

Udostępnij
Sprawdź także  Daddy Yankee, Ozuna w Premios Tu Música Urbano 2020: Zobacz pełną listę zwycięzców

Zostaw odpowiedź