Reggaeton dominuje w nominacjach do Spotify Awards 2020


W 50-ciu różnych kategoriach pojawiają się tacy artyści jak Ozuna, J Balvin i Bad Bunny


Ogłoszono 50 różnych kategorii Spotify Awards oraz nominacje w każdej z nich. Wykonawcy reggaeton pojawiają się i dominują, jak żaden inny gatunek, w różnych nominacjach do pierwszej części nagród wspomnianej platformy.

Wystarczy spojrzeć na pierwszą kategorię, która jest Spotify Artist of the Year, w której 4 z 5 kandydatów do nagrody należy do gatunku miejskiego: Daddy Yankee , Ozuna , J Balvin i Bad Bunny ; reszta to Banda MS  .

Z drugiej strony Karol G i Natti Natasha są wśród nominowanych do najczęściej słuchanych artystów obok Shakiry, Ariany Grande i Billie Eilish. 

W Artist More Listened urban również nie pozostawiono miejsca dla innych gatunków: nominacje dominują Anuel AA, Bad Bunny, Daddy Yankee, Ozuna i J Balvin. Ten schemat powtarza się też w Najczęściej słuchanej piosence.Nagrody te są przyznawane po raz pierwszy i przyznawane przez cyfrową platformę muzyczną , w której nominowani zostali wybrani ze względu na liczbę odtworzeń, jakie mieli w ciągu roku. Wśród różnych kategorii są: Spotify artysta roku, najczęściej słuchany artysta, najczęściej słuchana artystka, najczęściej słuchana piosenka, najczęściej obserwowany artysta, najczęściej udostępniany.

Wśród 56 kategorii wyróżniane są bardzo różnorodne pozycje, takie jak  Podcast Más Escuchado  , piosenka letnia, najczęściej dodawane utwory z list o tematyce LGBT lub nawet najczęściej słuchany artysta według grupy wiekowej użytkowników.

Sprawdź pełną listę nominowanych tutaj .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *