Omar Chaparro poprowadzi ceremonię wręczenia Premios Platino 2020


18 marca zostaną ogłoszone nominacje


Aktor Omar Chaparro będzie gospodarzem siódmej edycji  Premios Platino Xcaret , gdzie głównym celem jest nagrodzenie najlepszego kina Ameryki Łacińskiej .

Już trzeci rok z rzędu będzie znajdować się na Riviera Maya . Ceremonia odbędzie się 3 maja w teatrze Gran Tlachco w Xcaret .

Aktor i producent Omar Chaparro, otrzymał nagrodę na Premios Canacine , w kategorii Ulubiony Aktor Publiczności, za film „No manches Frida 2”.Dane dostarczone przez organizatorów konkursu wykazały, że 20 kandydatów do każdej kategorii zostanie ogłoszonych 12 lutego w Mexico City. Spośród nich międzynarodowe jury wybierze czwórkę dla każdej kategorii. Kandydatury zostaną ogłoszone 18 marca 2020 r.

Wręczenie statuetek odbędzie się podczas gali, w teatrze Gran Tlachco w Xcaret, w Rivera Maya, 3 maja. Uznani przedstawiciele branży będą obecni na wydarzeniu.

Platynowe nagrody kina iberoamerykańskiego są promowane przez EGEDA ( Entidad de Gestión de Derechos de los Productores Audiovisuales ) oraz FIPCA ( Federación Iberoamericana de Productores Cinematográficos y Audiovisuales ). Ponadto ma wsparcie akademii i instytutów filmowych z Ameryki Łacińskiej w 23 krajach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *