CNCO podpisuje globalną umowę wydawniczą z Sony / ATV


CNCO podpisało globalną umowę wydawniczą z Sony / ATV Music Publishing. Wieloletnia umowa obejmuje katalog bieżących i przyszłych piosenek grupy.

Złożona z Christophera Veleza z Ekwadoru, Zabdiela de Jesus z Puerto Rico, Richarda Camacho z Dominikany, Ericka Briana Colona z Kuby i meksykańsko-amerykańskiego Joela Pimentela , popularna grupa latynoamerykańska jest najbardziej znana ze swoich hitów „Hej DJ”, „Llegaste” Tú ”i„ Reggaeton Lento”. CNCO, która zadebiutowała jako grupa w 2015 r., jest także nominowaną do nagrody Grammy Latin i jest siedmiokrotnym zdobywcą nagrody Billboard Latin Music Award.

„W bardzo krótkim czasie CNCO stało się popularną marką wśród fanów muzyki  latynoskiej” – powiedział w oficjalnym oświadczeniu Jorge Mejia , prezes i dyrektor generalny Sony/ATV Music Publishing, Latin America and U.S. Latin. „We współpracy z naszymi ogólnoświatowymi zespołami Sony / ATV, z niecierpliwością oczekujemy ukształtowania marzeń o tworzeniu piosenek Christophera, Zabdiela, Joela, Ericka i Richarda, a także współpracy przy przenoszeniu ich na wyższy poziom zarówno jako autorów tekstów, jak i artystów.”

Walter Kolm , prezes i dyrektor generalny WK Entertainment dodał: „Od momentu powstania Chris, Erick, Joel, Richard i Zabdiel z CNCO rozwinęli się nie tylko jako zespół, ale także jako piosenkarze / autorzy tekstów. Cieszymy się z tej współpracy i czujemy się pewnie, gdyż zespół Sony / ATV to idealni partnerzy, którzy pomogą tym utalentowanym artystom kontynuować tę trajektorię ”.

Ich najnowsza EPka Que Quiénes Somos zadebiutowała na pierwszym miejscu listy przebojów Latin Pop Albums 26 października.

CNCO rozpocznie pierwszą część trasy 2020 Press Start Tour 30 maja w Coliseo de Puerto Rico w San Juan, PR.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *