Nominacje do Oscara: Antonio Banderas


Aktor przyznaje, że nagrodę „trudno wygrać”, ale docenia nominację


Antonio Banderas , nominowany do Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie „Dolor y Gloria Pedro Almodóvara , przyznał w poniedziałek, że „trudno jest wygrać, ale nagrodą jest nominacja i znaczenie, jakie ma ona”.

„Mieszkałem w Los Angeles dwadzieścia pięć lat, znam wszystkie procedury dotyczące Oscarów i innych nagród i jest to bardzo skomplikowane, … , nie spodziewałem się tego szczerze” – powiedział Banderas w prezentacji projekcja „ Dolor y gloria ” w Maladze, w ramach działań przed nagrodami Goya w tym mieście 25 stycznia.

Podkreślił, że „ważna dla hiszpańskiej kinematografii” jest nie tylko jego nominacja, którą stworzył bohater, który mówił „po hiszpańsku”, ale także „nominacja dla filmu”.

„W tym roku wybrałem opcję, która jest właściwa, i myślę tu o byciu w moim teatrze, w moim kraju, robieniu przedstawień, tego co mi się podoba ”, ale Sony „nalegała”, abym podróżował trzy razy do Los Angeles za promocję filmu Almodóvar.

Podkreślił również, że w tym roku Goya zostaną doręczeni w Maladze i nie chciałby, aby nominacja do Oscara „bagatelizowała” jego piątą nominację do Goyi i jest „bardzo wdzięczny” Hiszpańskiej Akademii, która Przyznała mu już swój Złoty Medal i honorową Goyę.

O „ Dolor y gloria” powiedział, że jest to dzieło, które „uzupełnia czterdzieści lat relacji” z osobą, którą „szanuje, podziwia i kocha”, Pedro Almodóvarem, choć ma nadzieję, że ten cykl „nie kończy się tutaj, ale będzie kontynuowany” i obaj mogą„ kontynuować współpracę ”.

„Almodóvar żyje przez kino. Ten film jest absolutnie prawdziwy , jego życie to kino, bohater jest w stanie fizycznego bólu, który później staje się także bólem psychicznym i stanem głębokiej samotności, i istnieje wiele sposobów wyjścia z tego. ”

Sprawdź także  'Loco por ella / Zakochany do szaleństwa': Netflix uruchamia zwiastun swojej nowej hiszpańskiej komedii w reżyserii Dani'ego de la Orden

„W tym roku widzieliśmy filmy, w których można użyć przemocy, ale Pedro wybiera inny sposób, wybiera sztukę, wybiera kino, a to dla mnie „ Dolor y gloria ”- dodał Banderas. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź