Fantastyczny diabeł. Diablero


Aktor Horacio García występuje w roli „Elvisa”, lekceważącego łowcy demonów. Jutro premiera drugiego sezonu serialu „Diablero”.


Fantastyka stała się stałym elementem życia Horacio Garcíi.

Po udziale w pierwszym sezonie „Diablero” z Gisselle Kuri i Christopherem Uckermannem Horacio García jest bardziej przekonany o potencjale, jaki ma fantastyczny gatunek w Meksyku, ponieważ akceptacja, jaką widzowie przyjęli jego bohatera „Elvisa”, bezczelnego łowcy demonów zachęciła go, by kontynuował tworzenie ścieżki zanurzonej w mistycyzmie, fikcji i nadprzyrodzonych działaniach.

„„Elvis” jest bohaterem, jest ciemniejszej karnacji, ma silne przywiązanie do swoich meksykańskich korzeni. Dzieli się rzeczami, które lubię: bycie blefem, życie bez głównego celu, którym w tym przypadku jest walka dobra ze złem, idzie tylko w jedną stronę. Myślę, że jest postacią, która bardzo przypomina korzenie Meksykanów, że chociaż jesteśmy zrelaksowani, jesteśmy również pracowici, uczciwi, odpowiedzialni i wkładamy serce w to, co robimy ”, szczegółowo opisuje historię dotyczącą postaci, którą gra.

W oczekiwaniu na premierę drugiego sezonu „Diablero” Horacio García uważa, że ​​ten oryginalny serial Netflix – oparty na powieści meksykańskiego pisarza Francisco Haghenbecka – umocnił publiczność w przekonaniu i potędze opowieści, które wpuszczają fantastyczne światy , w każdym odcinku ujawniają bardziej realistyczne postacie, które eksponują światłocienie społeczeństwa.

W związku z tym aktor przypomina: „Kiedy zostałem wezwany na pierwszy casting, w którym były setki aktorów, zobaczyłem, że historia oparta jest na powieści i dała mi dobrą podstawę, przeczytałem ją od razu i zobaczyłem wszystko, co zbudował Francisco Haghenbeck, science fiction i fantasy z bardzo meksykańską koncepcją zanurzoną we współczesnym świecie, która bardzo mnie poruszyła ”.

Miłość do magii

Horacio García zwraca uwagę, że jego związek z mitologią i równoległymi wszechświatami nie jest nowy, a dzięki referencjom, takim jak film „ Macario ” lub powieść „Pedro Páramo”, ten aktor umocnił swoją pasję do tego gatunku, przypominając również o wpływie innych takich jak „ Hobbit ” JRR Tolkiena .

„Zawsze miałem silne przywiązanie do fantastyki, moim ulubionym meksykańskim filmem jest„ Macario ”, który ma związek z realizmem magicznym, jedną z moich ulubionych książek, które przykuły moją uwagę jako dziecko, był„ Pedro Páramo ”Juana Rulfo, a także to, jak gra z tym magicznym realizmem. Lubię też prehistoryczny Meksyk, jeśli spojrzymy na to z pozycji wizualnej, to świat epickich fantazji, istot z brązu, które kroczyły z gigantycznymi pióropuszami. ”

„Świat może być także magiczny”

Aktor, który brał również udział w produkcjach takich jak “La 4ta compañía” i “La carga” , zauważa, że ​​biorąc pod uwagę różnorodność projektów i natychmiastowe wykorzystanie treści, jego wizja koncentruje się na zbliżaniu się do produkcji, które wykraczają poza serię, którą wkrótce zapomną, więc priorytetem jest sprawienie, by postacie i historie motywowały widza do większego doceniania swojego środowiska, rodziny i tego, co dzieje się na ulicach.

„Myślę, że dziś, przy tak absorbującej, silnej i nieprzyjemnej rzeczywistości, w której włączamy telewizor i oglądamy wiadomości o morderstwach, wojnach, interesach gospodarczych, ważne jest, aby stawiać miał fantazję i marzenia. Wiedząc, że świat może być magiczny, fantastyczny i musimy nad tym popracować. ”

Nadchodzące projekty 

Po premierze drugiego sezonu „Diablero” (jutro 31 stycznia w serwisie Netflix) Horacio García przygotowuje kolejne wydawnictwa wraz z Barbarą Mori w policyjnym serialu „ La negociadora ” Claro Video. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *