Paulina Rubio i jej wytwórnia kończą współpracę


Po 20 latach, ośmiu albumach i dziesiątkach piosenek, Universal Music zrywa relacje z piosenkarką pop


Zostało to potwierdzone w środę przez autorkę „ La Chica Dorada” i źródła firmy.

„Teraz z radością jestem z wyboru niezależna” – powiedziała artystka w Miami, gdzie mieszka z dwójką dzieci.

Z drugiej strony kierownictwo Univeral potwierdziło, że „stosunki z Pauliną były doskonałe” i „po prostu umowa wygasła”.

W wywiadzie dla amerykańskiej wersji magazynu Rolling Stone, opublikowanego 12 września, dwa dni przed wydaniem jej najnowszego albumu („ Deseo ”), Chica Dorada oświadczyła: „Jestem teraz moim własnym szefem”.

W oświadczeniach sprzed kilku dni Rubio powiedziała: „To niesamowite, że możesz załadować piosenkę i za chwilę usłyszą ją miliony ludzi. To niesamowite, że nie potrzebujesz pośredników, aby zapytać fanów, co chcą usłyszeć na twoim koncercie”.


przez GIPHY


Decyzja nie mogła być łatwa. Relacje między artystą a oddziałami Universal Music w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii były owocne przez długi czas dla obu.

Universal Music Mexico stała się wytwórnią Rubio w 2000 roku. Artystka spędziła cztery lata, nie nagrywając niczego nowego, z wyjątkiem „Vive el verano”, tematu przewodniego hiszpańskiego programu, który prowadziła w Hiszpanii w 1999 roku.

Pauza nastąpiła w ramach długiego sporu prawnego z jej poprzednią wytwórnią EMI, która odmówiła wydania angielskiej wersji „ Planeta Paulina”, jej poprzedniego albumu.

Jej pierwszą produkcją w Universal była„Paulina” (2000), piąta solowa płyta, z którą miała całkowitą niezależność twórczą. Dzięki temu albumowi Rubio został nominowany do trzech Latin Grammy i udało jej się osiągnąć pierwsze miejsce na liście Billboard.Piosenki „El último adiós”, „Y yo sigo aquí” i „Yo no soy esa mujer” znalazły się na listach przebojów w Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii.

W czerwcu 2002 roku piosenkarka spełniła swoje marzenie o nagraniu płyty w języku angielskim. „Border Girl” zadebiutowała na jedenastym miejscu wśród 200 najpopularniejszych albumów Billboardu i otrzymała certyfikat Gold Record od Recording Industry Association of America (RIAA) za sprzedaż co najmniej pół miliona egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych .

„Pau-Latina”, jej siódmy album studyjny, zawierał „ Te quise tanto ”. Ta piosenka była drugą najlepiej sprzedającą się piosenką w języku hiszpańskim w Stanach Zjednoczonych w 2004 roku. W rzeczywistości była tak popularna, że ​​magazyn Billboard umieścił ją na liście najlepszych singli ostatniej dekady. Album był również nominowany do Latin Grammy i Grammy.

Również w 2004 r. Rubio była gospodarzem MTV Video Music Awards w Ameryce Łacińskiej, a w następnym roku została wybrana przez magazyn People en Español jako Gwiazda roku 2005.

Ósmy studyjny album Pauliny Rubio i czwarty z Universal to „Ananda”, który ukazał się we wrześniu 2006 roku.

Mimo że sprzedaż nie osiągnęła poziomu z poprzedniej produkcji, piosenkarka osiągnęła cel, jakim była obecność poza hiszpańskim światem. W tym samym roku dzieliła scenę z Lionelem Richie, Johnem Legendem i Rihanną na koncercie ku czci Muhammada Yunusa, laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

„Causa y efecto” i „Ni rosas ni juguetes”  były najbardziej udanymi piosenkami z albumu „Gran City Pop”, który piosenkarka wydała w 2009 roku. Album, z którym rozpoczęła współpracę z Universal Music Spain, sprawił, że artystka dostała największą liczbą nominacji do nagród MTV Latin American.

Wraz z hiszpańskim oddziałem Universal Music Rubio wydała jeszcze dwa albumy: „Brava” w 2011 roku i „Deseo” w 2019 roku.Przerwa prawie ośmiu lat, najdłuższa w karierze, którą rozpoczęła w dzieciństwie, kiedy był częścią Timbiriche, zbiegła się również z byciem matką i szeregiem skandali związanych z rozwodem, miłością oraz złamanym sercem.

Mimo to Rubio nie przestała działać, biorąc udział jako sędzia różnych wydań La Voz i La Voz Kids w Meksyku, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. W tym ostatnim kraju była także sędzią w angielskim programie „X Factor”.

„ La Chica Dorada ”, która w czerwcu skończy 49 lat, w najbliższych miesiącach poświęci się tworzeniu nowej muzyki i rozszerzeniu swojej „Desire Tour”, która rozpoczęła się we wrześniu. W zeszły piątek wydała „ De qué sirve ” nowy utwór, którego nie ma na jej ostatnim albumie z Universal.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *