Kto był latynoskim zwycięzcą Złotych Globów w ostatniej dekadzie?


Odkryj nazwiska utalentowanych reżyserów i aktorów latynoskich, którzy w ostatnich latach świecili na Złotych Globach.


Złote Globy są tuż za rogiem. Dlatego przygotowaliśmy Latynosów, którzy zostali nagrodzeni jako najlepsi w różnych kategoriach w ciągu ostatnich 10 lat.

Meksykański Alfonso Cuarón został dwukrotnie nagrodzony w edycji ze stycznia 2019: jeden jako najlepszy reżyser, a drugi w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, oba za Roma. Uważany przez fanów za czarno-białe arcydzieło, jest inspirowany wspomnieniami z jego dzieciństwa i gospodyni, która opiekowała się nim i jego braćmi.W 2014 roku Cuarón stał się pierwszym Latynosem, który wygrał Złoty Glob w kategorii konkursowej dla najlepszego reżysera Grawitacji, filmu napisanego i wyprodukowanego przez niego wraz z Davidem Heymanem . Ten film kosmiczny, w którym występuje Sandra Bullock i George Clooney , otrzymał doskonałe recenzje, między innymi za umiejętność trzymania widza na krawędzi.

Cztery lata później przyszła kolej także na meksykańskiego Guillermo del Toro , który zabłysnął jako najlepszy reżyser dzięki swojemu filmowi fabularnemu Shape of Water (Kształt wody), który również zdobył nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Ta produkcja była jedną z najbardziej nominowanych tamtej edycji.Chociaż w 2017 roku żaden Latynos nie wyróżniał się, rok wcześniej Latynos lśnił zarówno w filmie, jak i w telewizji. Meksykański Gael García Bernal wygrał w kategorii najlepszego aktora w serialu telewizyjnym, musicalu lub komedii za swoją pracę w Mozart in the Jungle , a Gwatemalczyk Oscar Isaac w kategorii najlepszego aktora telewizyjnego lub serialu limitowanego za rolę w Show Me A Hero.


Oscar Isaac


W tym samym roku Meksykanin, Alejandro González Iñárritu, triumfował dwukrotnie: jako najlepszy reżyser i najlepszy film dla  The Revenant (Zjawa), z udziałem Leonardo DiCaprio , który również wygrał jako najlepszy aktor dramatyczny.


Alejandro González Iñárritu


González Iñárritu otrzymał w 2015 roku nagrodę dla najlepszego scenarzysty do filmu Birdman, napisanego wspólnie z kubańsko-amerykańskim Alexandrem Dinelarisem i Argentyńczykami: Armando Bo i Nicolás Giacobone . Artystka z Boriquy, Gina Rodríguez, była najlepszą aktorką serialu telewizyjnego dla Jane The Virgin. Rodriguez została czterokrotnie nominowany do tej samej roli w różnych latach.

W 2011 roku miniseria Carlos z wenezuelskim aktorem Edgarem Ramírezem została uznana za najlepszą w swoim formacie. Produkcja oparta jest na życiu wenezuelskiego terrorysty Ilicha Ramíreza Sáncheza , który w latach sześćdziesiątych stał się jednym z najbardziej poszukiwanych mężczyzn na świecie i który obecnie odbywa karę dożywocia we Francji.


Edgar Ramírez

77. edycja Złotych Globów odbędzie się 5 stycznia w Beverly Hills w Kalifornii. Kim będą Latynosi, którzy wyróżnią się w tym roku? Zobaczymy!


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *