„Shakira in Concert: El Dorado World Tour” – 6 prawd o artystce


Film odkrywa oblicza artystki, które nigdy wcześniej się nie widziałeś


Dziś film dokumentalny Shakira In Concert: El Dorado World Tour, pierwsza audiowizualna produkcja ukazująca piosenkarkę we wszystkich aspektach jako artystki, zostaje wydana w kinach. ( W Polsce bodajże nie ma emisji)

Jest to film poświęcony jej ostatniej i najważniejszej trasy, która dodatkowo odkrywa intymność, obawy, mocne strony, przekonania i rutynę Shakiry , rzeczy, które do tej pory nigdy nie ujawniła swojej publiczności.1. Najgorszy moment twojego życia

Tymi słowami Shakira opisuje sprawę ze strunami głosowymi, który zmusił ją do odwołania oczekiwanej trasy. Był to jeden z najtrudniejszych momentów zarówno zawodowych, jak i osobistych. Myślał,a że nigdy więcej nie zaśpiewa, ponieważ lekarze zalecili niebezpieczną operację, po której powinna ponownie móc rozmawiać. Nie mogła też komunikować się prawie ze swoją rodziną przez kilka tygodni. Coś, co dodało smutku i bezradności do całego procesu.

Jednak w końcu i ku zaskoczeniu wszystkich, skończyło się to uzdrowieniem.


2. Obowiązki poza bycie piosenkarką i kompozytorem

Jednym z najbardziej zaskakujących aspektów pokazanych w dokumencie jest ujrzenie Shakiry poza kompozycją tematyczną i interpretacyjną. Widzimy, jak jest zaangażowana w absolutnie wszystkie procesy swojej sztuki: organizuje koncerty, dbając o wszystkie szczegóły. Zajmuje się ruchami kamery, intensywnością światła, tym, co będzie widoczne na ekranach, kolorem, na którym się skupiają, rytmem muzyki …

Jest artystką 360st.


3. Magia studia nagrań

Kolejnym najbardziej intymnym i magicznym zakątkiem, jaki odkrywa film, jest studio nagrań. Tam wyjaśnia, co potrafi robić od najbardziej formalnych kompozycji, po najbardziej tajne szaleństwa, aby pozbyć się stresu i eksperymentować ze swoimi dziełami.Święte miejsce dla niej, w którym jest inspirowana i z którego czerpie radość muzyka.


4. „Gorzkie” pogodzenie życia rodzinnego i zawodowego

Innym aspektem, który podkreśla Shakira, jest to, jak trudno jest jej oddzielić się od tak małych dzieci. Artystka wyznaje nawet, że planowała tymczasowo przejść na emeryturę, aby móc je wychować, ale Gerard Piqué odradził jej, aby tego nie robiła, ponieważ pozostanie „zgorzkniała” w domu.

W końcu postanowiła kontynuować oba aspekty i udało jej się, choć raz jeszcze powtarza, że ​​tęskni za swoimi maleństwami, kiedy nie widzi ich przez cały dzień.


5. W jaki sposób tworzysz współpracę, która później przynosi efekty

Widzimy, jak powstały utwory między innymi z Malumą Nicky Jam . Dokument pokazuje, w jaki sposób podczas współpracy powstają dokładnie te słowa, które ostatecznie są pieśniami, które nucimy.

Artyści komunikują się przez Skype, a nawet przenoszą się do słynnego studia Shakiry, aby ćwiczyć z nią. Bez wątpienia widok, jak tworzą współpracę, jest darem.6. Tak postrzega swój zespół „indywidualistka”

Produkując daje także głos swojemu zespołowi, który mówi o niej jako o „kapitanie” statku, o „maszyniście” podróży, która dba o absolutnie wszystko i stworzyła dla tu rodzinę.

Mówią, że nigdy nie przestrzega czegoś przeciętnego i chociaż „nie jest dobra w zmianach”, ostatecznie akceptuje to, co będzie lepsze dla wszystkich.

Ponadto wszyscy zgadzają się, że ma dar słuchu, że słyszy wszystko i udaje jej się opuścić każdą idealną piosenkę, usuwając lub umieszczając dźwięki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *