Manolo Caro i Gary Alazraki, wśród najważniejszych twórców telewizyjnych: THR


Amerykańskie media chwalą pracę „showrunnera” w „La casa de las flores” i „Club de cuervos”


„Showrunnerzy” (czołowi liderzy serii) meksykańskich produkcji La casa de las flores” i „Club de Cuervos” znajdują się na liście opublikowanej w poniedziałek przez The Hollywood Reporter o najważniejszych twórcach małego ekranu świata poza UE.

Talent latynoamerykański jest również reprezentowany przez brazylijskie „3%” w związku z tym specjalistycznym medium, które jest odniesieniem w informacjach z Hollywood.

Tak więc w Hollywood Reporter znaleźli się meksykanin Manolo Caro za „Dom kwiatów”, meksykanin Gary Alazraki i amerykanin Michael Lam za „Club de Cuervos” oraz brazylijski Pedro Aguilera za „3%”.


przez GIPHY


Wraz z tymi trzema postaciami znalazł się również na tej ekskluzywnej liście hiszpański serial od Álexa Piny – „La casa de papel” oraz Carlosa Montero i Darío Madrona – „Élite”.

Serie latynoamerykańskie wyróżnione należą do Netflix, który jest wyraźnym przykładem zaangażowania platformy cyfrowej w rynek łaciński.

Są więc w gronie znanych twórców. Na przykład The Hollywood Reporter umieścił tutaj brytyjską Phoebe Waller-Bridge, odpowiedzialną za „Fleabag”, która w przeszłości zdobyła trzy nagrody Emmy za ten uznany serial: najlepsza komedia, najlepsza aktorka w komedii i najlepszy scenariusz w komedii

Brytyjska telewizja, jedna z najpotężniejszych na scenie światowej, ma więcej przedstawicieli na tej liście, takich jak Peter Morgan („The Crown”), Jed Mercury („Bodyguard”), Steven Knight („Peaky Blinders”) lub Russell T. Davies („Years and Years”), między innymi.

Ale  The Hollywood Reporter próbował wychwalać doskonałe zdrowie mediów telewizyjnych w skali globalnej, dlatego też wspomniał o czołowych liderach seriali, takich jak włoska „Gomorra”, niemiecki „Dark” i „Babylon Berlin”, indyjskie „Sacred Games” ”, izraelskie„ Fauda ”, południowokoreańskie „ Mr. Sunshine ”, duńske„ Borgen ”lub kanadyjskie „ Schitt’s Creek ”.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *