„La Casa de Papel” zdobywa nagrody Premios Iris


Hiszpańska seria Netflix otrzymuje nagrody pięciu głównych kategorii, do których została nominowana


Hiszpański fenomen od Netflix „ La Casa de Papel ” okazał się wielkim zwycięzcą XXI nagród telewizyjnych Iris , wygrywając w pięciu głównych kategoriach, w których został nominowany: najlepsza fabuła, aktor, aktorka, reżyseria i produkcja.

Najczęściej oglądana fikcja nieanglojęzyczna w serwisie Netflix zaczynała się już prowadząc nominacje do XXI Premios Iris od la Academia de las Ciencias y las Artes de Televisión y del Audiovisual  , które odbyły się w poniedziałek w Teatro Nuevo Alcalá w Madrycie , podczas gali przedstawionej przez Inés Ballester i Jotę Abril i poświęconej ewolucji mediów telewizyjnych.

przez GIPHY

Serial o największej kradzieży na świecie konkurował z “Arde Madrid” (Movistar+), “Hierro” (Movistar+), “La caza Monteperdido” (La 1), “Matadero” (Antena 3) i “Presunto culpable” (Antena 3) w kategorii najlepszej fikcji, a także otrzymał nagrodę za najlepszą produkcję w dla Cristiny López Ferrar.

Álvaro Morte i jego partnerka rabunkowa, Alba Flores, zdobyli nagrody dla najlepszego aktora i aktorki odpowiednio za role “El Profesor” i “Nairobi” w „La Casa de Papel”, choć Morte nie mógł odebrać nagrody, zamiast niego dokonał tego reżyser serialu Jesús Colmenar.
Sam Colmenar i jego koledzy z drużyny, Álex Rodrigo, Koldo Serra i Javier Quintas, wygrali kategorię dla najlepszego reżysera dzięki serialowi o zespole złodziei najbardziej lubianych przez publiczność.

„La Casa de Papel” wygrał w zeszłym roku nagrodą za najlepszy scenariusz, ale w tej edycji nie znalazł się wśród nominowanych i trafił do „Hierro”, serii Movistar +, w której Candela Peña gra nieustępliwego sędziego a Darío Grandinetti biznesmena, który ma wiele do ukrycia.

Sprawdź także  Netflix pokazuje pierwszą zapowiedź „Maya y los tres / Wojownicza księżniczka Maya”

David Broncano został wybrany najlepszym prezenterem „La Resistencia” , telewizyjnego fenomenu .

Carlos Franganillo, który niedawno odebrał nagrodę Ondas, zdobył teraz nagrodę dla najlepszego prezentera Iris dla wiadomości TVE TV.

Korporacja RTVE triumfowała również w kategorii najlepszego programu dzięki „ Cachitos de hierro y cromo”, programowi, który podróżuje do wnętrza archiwum RTVE w La 2 oraz w programie dla dzieci z programem specjalnym Lunnis, „ Lunnis de Leyenda, Museo del Prado ”.

Drugi rok z rzędu istnieje remis w głosowaniu w kategorii najlepszych wiadomości, tym razem między „Al Rojo Vivo” (La Sexta), który również powtarza się w ubiegłym roku, a „La 2 noticias”.Jako najlepszy program wyprodukowany w Hiszpanii dla kanału tematycznego, wygrał „ España después de la guerra ” (Dmax), powojenny serial dokumentalny z kolorowymi obrazami, a weteran José María Sánchez Chiquito zdobył nagrodę za rolę zasięg San Fermín 2019.

Dwa od dawna hiszpańskie formaty telewizyjne  “Sálvame” (Telecinco) i “Cuéntame” (La 1) zostały nagrodzone ex aequo nagrodą Critics Award 2019, a Belén Esteban był odpowiedzialny za odbiór nagrody za swój program.

Nagrody Jury Iris, które były znane przed galą, trafiły do ​​Toñi Moreno „za profesjonalizm i bliskość w pracy przed kamerą” oraz łańcuch La Sexta ”za bycie kanałem informacyjnym dzięki jego zaangażowaniu w teraźniejszość i bezpośrednie podejście ”.Program TVE „Prodigios”, program CMMedia “Los investigadores” również otrzymały nagrody jury, a serial „ La víctima nº 8 ” (Telemadrid i ETB) zdobył nagrodę od Jury dla najlepszej reżyseria Antonio Mercero.

Sprawdź także  Były chłopak Maite Perroni opowiada o rzekomej niewierności aktorki

W kategoriach regionalnych triumfowała María Rey z „120 minutos ” (Telemadrid) jako najlepszy prezenterka i „El viaje” (Aragon TV) jako najlepszy program. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź