Daddy Yankee otwiera muzeum reggaeton w Puerto Rico


Pokaże swoje największe osiągnięcia, swoje osobliwe stroje, swój wkład w muzykę i różne nagrody


Portorykański piosenkarz, producent i aktor Daddy Yankee otworzył swoje własne muzeum, gdzie wystawi pamiątki i opowie historię reggaetonu .

„ El Jefe ” to nazwa tego miejsca znajdującego się na Plaza Las Américas, 525 Av. Franklin Delano Roosevelt, w San Juan, Puerto Rico, i które będzie miało nieco ponad 700 metrów kwadratowych, nagrody i kostiumy artysty od „Gasolina „

To pierwsze muzeum na świecie, które opowie historię reggaeton, gatunku, którego Daddy Yankee jest pionierem i spopularyzował w Ameryce Łacińskiej. Otwarcie tego miejsca odbywa się w 15-lecie Barrio fino, trzeciego studyjnego albumu Puerto Rican, który został uznany za najlepszy album muzyki latynoskiej dekady. Sprzedano ponad 25 milionów egzemplarzy.


„El Jefe”, które będzie również starało się uczcić kulturę reggaeton, zostało otwarte i pozostanie otwarte do stycznia 2020 r. EFE / T. Llorca

„Podczas procesu tworzenia Daddy Yankee Museum„ El Jefe ”odkryłem, że do czasu jego powstania nie ma wielu wspomnień o reggaeton. Nie jestem dobry w udzielaniu porad, ale jestem dobry w dawaniu świadectwa” – piosenkarz powiedział Billboardowi.

Dlatego historia tego gatunku zostanie odtworzona w porządku chronologicznym, w parze z życiem Yankee, dzięki czemu pokaże on swoje sąsiedztwo, jego największe osiągnięcia, osobliwe stroje, swój wkład w muzykę i różnorodność wyróżnień.Wystawa będzie zawierać „technologię interaktywną, w której społeczeństwo może poczuć te pamiętne chwile legendy Puerto Rico i będzie mieć specjalną technologię, aby każda osoba mogła wziąć spersonalizowane wspomnienie tego doświadczenia ”, piszą lokalne sieci społecznościowe.

„El Jefe”, które będzie również starało się uczcić kulturę reggaeton, zostało otwarte w ten piątek i pozostanie otwarte do stycznia 2020 r. Wstęp będzie bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji.

Udostępnij
Sprawdź także  Anita i Pedro Capo skrytykowani za występ w Copa America

Zostaw odpowiedź