Antonio Banderas zdobywa nagrodę dla najlepszego aktora na Hollywood Film Awards


Hiszpański aktor otrzymuje uznanie za główną rolę w „Dolor y gloria”


Hiszpan Antonio Banderas zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Hollywood Film Awards za główną rolę w filmie „Dolor y gloria”, reżyserii jego rodaka Pedro Almodóvara .

Wraz z Banderasem został także nagrodzony kolejny latynoski artysta: Argentyńczyk Pablo Helman, który zdobył nagrodę za najlepsze efekty wizualne za film „Irlandczyk” reżysera Martina Scorsese.

Banderas otrzymała nagrodę od aktorki Dakoty Johnson , która jest córką jego byłej żony Melanie Griffith i z którą utrzymuje bliskie relacje osobiste odkąd była dzieckiem.


AP / C. Pizzello

„Dolor y gloria”, jedna z najbardziej oklaskiwanych taśm 2019 na całym świecie, jest jednym z największych faworytów do nominacji do Oscara w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego.

Niektóre grupy wskazują również na to, że Almodóvar i Banderas mogą być kandydatami w innych kategoriach do Oscarów, odpowiednio jako najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszy aktor.

23 Hollywood Film Awards odbyły się w hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills (Los Angeles, USA.).

Ta gala wręczenia nagród, o mniejszym profilu niż inne uroczystości amerykańskiego przemysłu audiowizualnego, takie jak Złote Globy czy Oscary, jest pierwszą z sezonu wręczenia nagród każdego roku, niezależnie od wręczenia honorowych Oscarów, które odbyły się w zeszłym tygodniu, ale ma to ponadczasowy charakter, gdyż uznaje się kariery zawodowe, a nie najnowsze filmy i dzieła.

Nagrody filmowe w Hollywood nie mają nominowanych, a ich zwycięzcy znają wyniki przed galą.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *