Produ Awards nagrody, Emmy Latin Entertainment


Wczoraj ogłosili nominowanych do nagród do nagród dla krajów hiszpańskojęzycznych


21 listopada, w ramach MIP Cancun, odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży telewizyjnej i produkcji treści na całym świecie w trzeciej edycji: Produ Awards, nagrody branżowe dla Rozrywki Ameryki Łacińskiej.

Od 2017 r. ceremonia ta jest przyznawana menedżerom, producentom, aktorom i treściom, ale odbywała się cyfrowo, więc teraz oczekiwania są wysokie, gdy jest rozwijana na żywo i z talentami z całego kontynentu.

Produ, lider w branży informacji i rozrywki w Ameryce Łacińskiej, ma 30 lat na rynku. W edycji 2018 za prace nagrodzono postacie takie jak Óscar Jaenada, Mariana Treviño, Javier Poza, Diego Boneta, Gaby Espino i Juan Pablo Zurita. Jeśli chodzi o nagrody, Maye Albornoz, główny koordynator Nagród Produ, przedstawia więcej szczegółów na temat trzeciej edycji.

„Pierwsze dwie edycje były cyfrowe, stworzyliśmy platformę i zebraliśmy się dzięki kontaktom, które zdobyliśmy w ciągu 30 lat, promując łaciński przemysł produkcji treści w języku hiszpańskim, panele jury z ponad 100 profesjonalistami z branży To będzie pierwszy raz, gdy będziemy mieć galę na żywo w ramach MIP Cancun . Nawiązaliśmy współpracę z ludźmi z Reed Midem , którzy są tymi, którzy wykonują te zdarzenia zakupu i sprzedaży treści i w tym kontekście po raz pierwszy gala wręczenie nagród ożyje. „

Podkreśla, że ​​wysiłek ten przenosi ich w kolejny ważny moment w rozwoju nagród, kiedy to należy przygotować scenę i spektakl tak, jak należy, aby twórcy hiszpańskich treści mogli być widziani, rozpoznani i spędzić miłą noc. Maye mówi również, że zawarcie sojuszu z Reedem Midemem ma dla nich istotne znaczenie, ponieważ wydarzenia takie jak MIP Cancun i MIPCOM są bardzo ważne, treści międzynarodowe są kupowane i sprzedawane od dłuższego czasu.

W MIPCOM i MIP Cancun pisarze i producenci udostępniają swoje treści firmom rozrywkowym, sprzedają je lub wykonują synergię, aby wspólnie je rozwijać.


Nominacje

Najlepszy producent: Epigmenio Ibarra za „Ingobernable 2” z udziałem Kate del Castillo.  ESPECIAL

Istnieją 42 kategorie pogrupowane w treści, talenty i marketing. Do najważniejszych trzech należy Najlepsza telenowela, serial i krótka seria, pod względem talentów, na przykład aktorka i aktor, prezenter i prezenter telewizyjny, a także najlepszy producent i reżyser.

Dyrektorzy Produ i Reed Midem z Cannes we Francji w ramach MIPCOM ogłosili wczoraj finalistów Nagrody Produ w 2019 r . Wśród najwybitniejszych produkcji w różnych kategoriach wyróżnia się „ Monzón ” z 14 nominacjami; „ Bolívar ” z 11; „Królowa Południa {La reina del Sur}” z dziewięcioma; „ Betty en NY” z sześcioma i związana z pięcioma: „ El marginal 3 ”, „ La casa de las flores {Dom kwiatów}” ​​i seria „ MasterChef ”.

Spośród głównych grup komunikacyjnych najbardziej rozpoznawalną była NBC Universal z 32 nominacjami; następnie Disney, który dodając produkcje FOX, ma w sumie 22; następnie Caracol z 20 i Televisa z dziewięcioma. Wśród krajów o największej liczbie nominowanych są Argentyna, Meksyk, Kolumbia, Stany Zjednoczone, Brazylia i Hiszpania.

„Będzie dużo talentów, wciąż nie mamy w pełni potwierdzonej siatki nazw, ale nadchodzą bardzo dobre nazwiska, pracujemy nad tym, to jest bardzo duża produkcja i spodziewamy się, że będzie niesamowita, najwięcej o tych nagrodach mówi hasło , to branża rozpoznaje samą branżę. ”

Na temat zmian w rozrywce, które Produ dostosowuje od 30 lat, Maye zauważa: „Zaczęliśmy jako magazyn drukowany, który później migrował do Internetu (obejmujący to, co dzieje się z twórcami treści), teraz jesteśmy jak medium, jesteśmy w Internecie, a także mamy czasopisma drukowane dystrybuowane na tych rynkach międzynarodowych w celu zakupu i sprzedaży treści ” .

„I tak, zdecydowanie dostosowaliśmy się w tych momentach zmian i transformacji, ponieważ uważnie śledziliśmy ewolucję. Platformy streamingowe zmuszają przemysł łaciński do podniesienia poziomu wydajności i nie ma nagrody, która uznałaby całą tę transformację lub ulepszenie i wszystkie te zmiany, które miały miejsce, a my po prostu chcemy, aby były to nagrody, które mogą uznać wielką praca wykonywana w przemyśle łacińskim ”- podsumowuje.


Pełna lista nominowanych

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *