Ozuna, Ana Gabriel i Pablo Alborán wystąpią na kolejnym festiwalu Viña


Ozuna zadebiutuje w lutym na prestiżowej scenie Quinta Vergara.


Portorykański artysta reggaeton, Ozuna, meksykańska piosenkarka i autorka tekstów Ana Gabriel oraz hiszpański piosenkarz Pablo Alborán są częścią następnego festiwalu Viña del Mar, który odbędzie się w tym chilijskim kurorcie w dniach 23–28 lutego przyszłego roku, organizatorzy powiedzieli to we wtorek .

Burmistrz Viña del Mar, Virgina Reginato, ogłosiła tych trzech artystów na 61. edycję festiwalu muzycznego, w którym potwierdzono już Ricky Martina i Chilijkę Mon Laferte.

Ozuna to jeden z liderów nowej generacji artystów muzyki latynoskiej,

Artysta ma dziewięć nominacji do Latin American Music Awards, które zostaną wręczone w Los Angeles (Kalifornia, USA) 17 października.

Meksykanka Ana Gabriel powróci na Festiwal Viña sześć lat po swoim ostatnim występie w konkursie, w którym była jednym z najbardziej oklaskiwanych artystów przez chilijską publiczność.

Gabriel, 63 lat, znana jako „La diva de América”, ma ponad czterdzieści lat kariery muzycznej i jest autorem takich przebojów, jak  „Quién como tú”, „Luna” i „Obsesión”.

Tymczasem Pablo Alborán wystąpi po raz trzeci w Quinta Vergara przed publicznością, która odczuwa słabość do romantycznych piosenek hiszpańskiego artysty.

Alborán miał debiut w konkursie w 2013 roku jako obietnica ballady w języku hiszpańskim, choć w 2020 roku pojawi się jako sprawdzony artysta w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej.

Burmistrz Viña del Mar nie potwierdził obecności na festiwalu kalifornijskiego zespołu Maroon 5, który gazeta La Tercera przyjęła za pewnik w swoim wydaniu we wtorek.

„Nie jest wykluczone, ale nie jest potwierdzone” – powiedział Reginato o przedstawieniu, które, jeśli zostanie potwierdzone, będzie punktem kulminacyjnym festiwalu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *