Eugenio Caballero odtworzy Tenochtitlán w serii o Hernanie Cortésie


Zdobywca Oscara będzie współpracował z Kolumbijczykiem, Ciro Guerrą, z Amazon Studios, Diego Luną i Gaelem Garcią


Dyrektor artystyczny Eugenio Caballero zostaje wezwany do odtworzenia miasta Tenochtitlán i imperium meksykańskiego z 1519 r. W celu nakręcenia nowej serii o podboju hiszpańskiego Hernána Cortésa .

Będzie to produkcja Amazon Studios, Diego Luny i Gael Garcíi ( La Corriente del Golfo ), a także Stevena Spielberga ( Amblin Television ), Stevena Zaillian, Darryl Frank i Justin Falvey , pod dyrekcją kolumbijczyka Ciro Guerry i gwiazdy w postaci Javiera Bardema.

„Projekt będzie realizowany w Meksyku i oprócz Ciro, jego żona Cristina Gallego będzie z nim kierować. To fikcja o pochodzeniu Meksyku i naszym pochodzeniu jako narodu, musimy odtworzyć czas podboju” – powiedział Caballero , który był częścią jury 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Morelia (FICM).

Wskazał, że będzie to praktycznie „film” lub miniseria składająca się z czterech rozdziałów napisanych przez Stevena Zailliana (Lista Schindlera), na podstawie tekstu pozostawionego przez zmarłego Daltona Trumbo pod tytułem Moctezuma.

„Cieszę się, że kieruję tą sztuką. W tym znalazłem niszę do wyrażenia siebie i nie muszę robić kroku w innej dziedzinie. Lubię robić rzeczy, których nie umiem, ale w zakresie projektu ” skomentował Caballero.

Zwycięzca Oscara w 2007 roku za najlepszy kierunek artystyczny dla ‚Labiryntu Fauna’, autorstwa Guillermo del Toro, powiedział, że serial odbędzie się w ramach obchodów 500. rocznicy podboju Meksyku i z udziałem meksykańskiej obsady.

„Rzeczy się zdarzają, synergie się poruszają, ponieważ są chwile, kiedy pewne kwestie budzą większe zainteresowanie i właśnie będą musiały dotyczyć 500 lat”.

Historia Trumbo została napisana w latach 60. Początkowo Kirk Douglas był brany pod uwagę za głównego bohatera.

„To zaszczyt móc opowiedzieć tę epicką historię. Jest pełna dramatów i konfliktów w tym wielkim i historycznym show, w którym dwie dalekie cywilizacje zderzają się u szczytu swoich rządów ”, powiedział Javier Bardem, dla hiszpańskiej sieci telewizyjnej RTVE .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *