Co wiemy o serii Moctezuma i Cortés


Seria przygotowana przez Amazon Prime Video na temat Cortesa i Moctezumy ma nowych aktorów, Gaela Garcíe i Diego Lune.


„To zaszczyt opowiedzieć tę epicką historię, pełną dramatów i konfliktów w ramach tego wielkiego historycznego spektaklu, w którym dwie odległe cywilizacje zderzają się w zenicie swojej władzy” – powiedział aktor Javier Bardem ponad rok temu poprzez oświadczenie, w którym ogłoszono, że zagra zdobywcę Hernána Cortésa w serii platformy Amazon Prime Video .

Do projektu dołączyli ostatnio Meksykanie, Diego Luna i Gael García jako producenci wykonawczy. Ponadto związek hiszpańsko-amerykański rozwija się wraz z Kolumbijczykami Cristiną Gallego i Ciro Guerrą (współreżyserami Summer Birds ), którzy poprowadzą batutę czterech odcinków, które będą opowiadać o spotkaniu Cortesa z cesarzem Moctezumą.


Seria Cortés i Moctezuma Amazon
Ciro Guerra i Cristina Gallego, Amazon Prime Video

5 dekad później

Jednak ambicją przedstawienia tej historii jest przygotowanie jej od około pięciu dekad. Scenarzysta, który zdobył dwie Oscary, Dalton Trumbo , napisał w latach 60. scenariusz zatytułowany Montezuma , w którym opowiadano o spotkaniu, które zmieniło bieg historii. Plan zmarłego scenarzysty polegał na tym, że głównym bohaterem jest aktor Kirk Douglas ( Spartacus ).

W 2014 r. Projekt ożywił się z firmą Dreamworks na czele. Pisarz Listy Schindlera , Steven Zaillian , wznowił prace nad scenariuszem w celu ich dostosowania, a Steven Spielberg miał reżyserowąc, chociaż najwyraźniej ten drugi już nie będzie tego robił.

Jednak firma założona przez Spielberga, Amblin Television, będzie odpowiedzialna za produkcję wraz z Amazon Prime Video. Ponadto, mimo że Kirk Douglas nie może już występować w roli głównej, oprócz Granta Hilla ( Drzewo życia ) i współprzewodniczących telewizji Amblin, Darryla Franka i Justina Falvey’a jest jednym z producentów .

W zespole marzeń jest także scenograf Eugenio Caballero ( Labirynt Fauna, Roma), projektant kostiumów, Anna Terrazas ( Spectre ) i reżyser obsady, Luis Rosales ( Chicuarotes ). Firmą odpowiedzialną za przeniesienie produkcji na poziom lokalny będzie firma produkcyjna REDRUM, która wspierała międzynarodowe filmy, takie jak Godzilla II: król potworów , Spectre Narcos Meksyk .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *