Bardziej meksykańska niż tequila


Natalia Jiménez cieszy się z sukcesu, który przyniosła jej nowa produkcja: „ México de mi corazón ”


Podziw wobec Meksyku jest utajony w Natalii Jiménez, która od małego wsłuchiwała się we wspaniałe pieśni ludowego repertuaru, który umieścił Mariachi w światowym świecie poprzez interpretacje konsekrowanych artystów takich jak Juan Gabriel i Rocío Dúrcal.

Biorąc pod uwagę wsparcie, jakie Natalia Jiménez znalazła w Meksyku od początku swojej kariery w wymarłym zespole La Quinta Estación, piosenkarka postanowiła złożyć szczególny hołd krajowi tequili, odświeżając piosenki, które są podstawą jej miłości do mariachi, dając „Mexico de mi corazon”, projekt, który zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu w formacie CD i DVD mocno umocnił się na listach przebojów w meksykańskim regionie.

„Przez wiele lat próbowałam nagrać płytę mariachi, zawsze wierzyłam, że pierwszy album, który mi się podobał zostanie opublikowany, ale kiedy pomyślałam o piosenkach, postanowiłam zaśpiewać te, które już wykonałam, a moi fani widzieli na koncertach. Są to piosenki, które lubię, które również śpiewam w moim domu ”.

Relacja Natalii Jiménez z Meksykiem nie jest niczym nowym. W swojej solowej karierze hiszpańska piosenkarka mieszkała w tym kraju przez dziewięć lat i uczestniczyła w projektach takich jak „La Voz México”, które pozwoliły jej tworzyć tradycje, a język meksykański stał się częścią jej codziennego życia.

„Pochodzę z Madrytu i przyjechałem do Meksyku, po drugiej stronie stawu, aby poznać kulturę zupełnie inną niż moja. Zakochałam się w Meksyku, tym jak rozmawiają, jak jedzą, jak świętują, a ja zostałam na dziewięć lat i po byciu matką wracam do kariery ”.Przed debiutem, który Natalia Jiménez zagra w Palenque de Fiestas de Octubre w Guadalajara, piosenkarka powraca do krainy Tapatías, aby podzielić się wpływem, jaki „ México de mi corazón ” wywarł na tym projekcie, w którym uczestniczą: Carlos Rivera, El Bebeto, Banda MS, Paquita La del Barrio, Lila Downs i Pedro Fernández.

„Chciałam współpracować z Meksykanami z zamiarem udzielenia mi przez nich błogosławieństwa i przyjemności, ponieważ czułam wielką odpowiedzialność za bycie Hiszpanką i nagrywanie muzyki meksykańskiej. Poznałem Carlosa Rivera i Pedro Fernándeza w różnych wydaniach „La Voz”, zawsze podziwiałam Lila Downs i Paquitę i nie znałem ich osobiście, miałem moment, w którym byłam ich fanem. Szukałam Banda MS i El Bebeto, którzy są przedstawicielami gatunku regionalnego, łączą się z młodymi ludźmi, wszyscy łączą mnie z nową publicznością. ”

„Bardzo kochałem Juana Gabriela, a kiedy mieszkałam tam, mieliśmy okazję pracować wiele razy; Zastanawiałam się, kiedy będę nagrywać z Mariachi , czy mogę to zrobić i powiedziałam, że się boję. Największym strachem, jaki miałam, było zrobienie czegoś bez szacunku, co zakłóciłoby muzykę tak bardzo dumną dla Meksyku. Teraz czuję, że jestem Meksykanką, chociaż nie urodziłam się tutaj, nigdy nie wyobrażałam sobie, że osiągnę tyle z Meksykiem z mojego serca ”, podsumowuje.


Wielkie wyzwanie

Przybycie do Palenque de Fiestas de Octubre jest czymś, co podnieca i rzuca wyzwanie Natalii Jiménez, która jest przyzwyczajona do masowych wydarzeń, będzie miała teraz okazję poznać intymną i bliską formę ze swoimi fanami, którzy oprócz koncertowania wielkich popowych hitów hiszpańskich , przeżyją meksykańską noc … jedyną w swoim rodzaju.

„To będzie mój pierwszy raz w Palenque jako solista i przybywam z wszystkimi Mariachi. Uwielbiam palenques, wszyscy są na imprezie i dam im to, że będą słuchać moich sukcesów z La Quinta Estación i mojej solowej kariery, to będzie spektakularna noc ”.

Natalia Jiménez wystąpi na październikowym festiwalu Palenque 11 października, zaczynając

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *