Argentyńska aktorka Silvia Montanari umiera


Zmarła w wieku 76lat


Aktorka Silvia Montanari, która grała w teatrze, filmie i telewizji, i była znana w całej Ameryce Łacińskiej, zmarła w wieku 76 po walce z rakiem.

Argentyńskie media podały , że artystka, która była hospitalizowana przez kilka dni w Sanatorium w La Providencia z powodu nowotworu, zmarła w tę sobotę .

Za pośrednictwem sieci społecznościowych Argentyńskie Stowarzyszenie Aktorów, do którego należała od pięciu dekad, potwierdziło jej śmierć. „Ukochana aktorka Silvia Montanari zmarła w wieku 76 lat. Odbyła rozległą i wybitną karierę w teatrze, filmie i telewizji”.Silvia Dina Montanari urodziła się 14 stycznia 1943 r. w Buenos Aires. Ogromną popularność zyskała w latach 60. XX wieku jako bohaterka telenowel i tele-teatrów. Od tego czasu pozostawała aktywna w branży.

„ Obras maestras del terror ” (1960) Enrique Carreras’a było jej debiutem filmowym, a do jej największych przebojów należą telenowele „La Cruz de Marisa Cruces”, „ Entre el amor y el poder ”, „ Cuando es culpable el amor ”, a także serial„ Son de diez ”.

W 2008 roku została wyróżniona nagrodą Podestá za Honorową Trajektorię, a w 2017 roku była widziana w „ Mirada de cristal”, który był jej ostatnim filmem, który znalazł się na różnych festiwalach horrorów na świecie.

W ubiegłym roku wystąpiła w pracy teatralnej Mujeres de ceniza , w której współpracowała z Lilianą Pécora, a także z Zulmą Faiad i Luisą Albinoni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *