Alfonso Cuarón obstawia telewizję


Apple czyni ważny krok w wojnie platform strumieniowych, podpisując umowę z meksykańskim reżyserem


Meksykański filmowiec Alfonso Cuarón podpisał umowę z gigantem technologicznym Apple, w którym zobowiązuje się do produkcji ekskluzywnych treści dla ich nowej platformy strumieniowej Apple TV + przez kilka lat .

Według gazety „ Deadline ” negocjacje trwają już od pewnego czasu, a ich ostateczne porozumienie może obejmować okres do pięciu lat, w którym kierownictwo nowych produkcji wpadłoby w ręce firmy Cuarón, Esperanto Filmoj z siedzibą w Londynie.

Jednak pakt pozwoli Meksykańczykom rozwijać filmy i projekty z innymi studiami, z wyjątkiem tych skupionych na konsumpcji telewizyjnej.

Cuarón wcześniej współpracował z Netflix, platformą przy której współpracować przy „Roma”, która, mimo że jest wyłączną częścią katalogu tej internetowej usługi treści, musiała zostać wydana w ograniczonym zakresie w niektórych kinach, aby konkurować o Oscara w zeszłym roku

Abonamentowa usługa telewizyjna Apple będzie dostępna od 1 listopada, będzie kosztować 4,99 USD miesięcznie (w Polsce 24,99 zł/miesiąc), a przy zakupie iPhone’a , Maca lub iPada będzie dostępny bezpłatny rok subskrypcji.

Udostępnij
Sprawdź także  „Twoje światło zawsze będzie świecić z nami”: RBD jest w żałobie

Zostaw odpowiedź