Penelope Cruz otrzymuje nagrodę Donostia w San Sebastián


Po otrzymaniu nagrody od Bono, wokalisty U2, w swoim wystąpieniu aktorka przypomniała o ofiarach przemocy seksualnej


Aktorka Penelope Cruz odebrała dziś wieczorem trzecią nagrodę Donostia podczas 67. edycji Festiwalu Filmowego w San Sebastian od lidera irlandzkiego zespołu U2, Bono, a w swoim podziękowaniu przypomniała się kobietom, które cierpią „z powodu przemocy płeć ”.

Po podróży wypełnionej marzeniami i podziękowaniami aktorka odniosła się do „czegoś, co nie ma nic wspólnego z kinem, ale kino ma związek z życiem”, aby zapamiętać mrożące krew w żyłach postacie: 44 kobiety zabite w tym roku i ponad tysiąc od 2003 roku.

„Mam nadzieję, że gdy kobieta znajdzie gigantyczną siłę potrzebną do potępienia tego, co przeżywa w takiej sytuacji, będzie wysłuchana, ale od początku trzeba słuchać, a nie kiedy będzie za późno” – zapytał.

Powiedział także, że jej „głównym marzeniem” w tym czasie jest to, że „razem możemy chronić ten wspólny dom, którym jest świat i dać dzieciom powód do dalszego marzenia, że ​​zdajemy sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy razem”.

Akt w Pałacu Kursaal rozpoczął się od przeglądu trajektorii najbardziej międzynarodowej hiszpańskiej aktorki, jedynej, która ma Oscara, za „Vicky, Cristina, Barcelona” (2008) i była dwukrotnie nominowana za film „ Volver ”(2006) i musical„ Nine ”(2009). Ponadto była w obsadzie „Belle epoque” (1992), który zdobył Oscara za najlepszy film zagraniczny.

Następnie dyrektor wydarzenia, José Luis Rebordinos, wyszedł na scenę, aby dać wielką niespodziankę nocy: piosenkarz Bono, który wskoczyła na scenę i wywołała u widzów szaleństwo.

Bono podkreślił znaczenie rodziny dla Penelope Cruz, zarówno na ekranie , jak i poza nim , i oświadczył, że jest „dumny” z bycia częścią jej rodziny w prawdziwym życiu.

„Artyści mają tendencję do zagubienia się. Penelopa jest zagubiona we wszystkich innych i dlatego się zagubiliśmy w tobie” – zakończył piosenkarz interpelując ją bezpośrednio.Aktorka z Madrytu rozpocząła swoją rozpoczęła swoją przemowę od określenia się jako „marzyciel” mowy i powiedziała, że jej dwa wielkie marzenia są prawdziwe: bycie matka i interpretatorką.

W swoim zawodzie podkreśliła, że jest to „konieczność”, dla której odczuwa „szacunek i miłość, która tylko rośnie”.

Lista podziękowań zaczęła się od jej rodziców „za to, że nigdy mnie nie unieważniliście i dali mi swobodę wyboru” – powiedział. Kontynuował z Pedro Almodóvarem , Bigasem Luną, Fernando Truebą i wszystkimi reżyserami, którzy jej zaufali.

Przypomniała także o swoich nauczycielach, ich przedstawicielce Katrinie Bayonas i najbliższej rodzinie.

„Moim dwóm pięknym dzieciom i mojemu mężowi Javierowi, najwspanialszemu towarzyszowi podróży, jakiego możesz mieć; i tak, był również uwzględniony w moich snach i jest tu ze mną”, powiedziała, po czy, aktor w jednym z tylnych rzędów widowni wstał i przywitał się z żoną i publicznością.

Penelope Cruz została drugą hiszpańską aktorką, która wygrała nagrodę Donostia po Carmen Maura.

Ma także nagrodę BAFTA, honorowego Cezara i trzy nagrody Goya w jedenastu nominacjach. Współpracowała również z takimi reżyserami, jak Pedro Almodóvar, Fernando Trueba, Fernando León de Aranoa, Bigas Luna, Julio Medem, Asghar Farhadi, Woody Allen, Kenneth Branagh, Ridley Scott Olivier Assayas lub Rob Marshall.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *