Ozuna dodaje cztery rekordy Guinnessa do swojej kolekcji trofeów


Portorykański twierdzi, że czuje się zaszczycony otrzymywaniem ów, które potwierdzają jego wysiłki przez lata


Portorykański  Ozuna dodał do swoich nagród i wyróżnień cztery płyty, które zostały oficjalnie uznane w poniedziałek przez organizację Guinnessa i pojawi się w wydaniu ich słynnej książki z 2020 roku, już opublikowanej w języku angielskim.

Według autorytetu w dziedzinie nagrań Juan Carlos Ozuna Rosado, lepiej znany jako Ozuna, jest najczęściej oglądanym artystą na YouTube, osiągnięty w 2018 r. Oprócz tego, artysta ma najwięcej filmów, które uzyskały miliard wyświetleń na tej platformie ( 7 razy), co dostał w 2019 roku.

Jest także artystą solowym z największą liczbą nominacji w ciągu roku w konkursie Billboard Latin Music Awards (23) oraz artystą solo z największą liczbą wspomnianych nagród zdobytych w ciągu jednego roku (11).


27-letni piosenkarz, autor takich przebojów, jak „ Baila baila baila”, otrzymał cztery certyfikaty w poniedziałek podczas ceremonii w San Juan, w której uczestniczył oficjalny orzekający World Records, Ralph Hannah.

„Jestem bardzo zaszczycony otrzymaniem tych ów, które potwierdzają wysiłek, z jakim pracowaliśmy w ciągu ostatnich lat. Zawdzięczam to przede wszystkim Bogu i moim fanom na całym świecie, którzy wspierali moją muzykę od czasu moich początków – powiedział , dziękując World Records.


Ozuna zaczął tworzyć historię w rekordach Guinness World Records w 2018 roku, jako solista z tygodniami (46) na pierwszym miejscu listy najlepszych ów latynoskich Billboard z „Odyssey”.

„ Każdego dnia coraz więcej Latynosów i Portorykańczyków prowadzi światowe listy przebojów. Charakteryzująca ich pasja i entuzjazm sprawiły, że znaleźli się na szczycie naszych ów. Dziś Guinness World Records ma zaszczyt oficjalnie zaprezentować te wielkie talenty jako zasługujący na tytuł rekordu światowej klasy” – powiedział Ralph Hannah.

Sprawdź także  Mon Laferte: Piosenkarka chwali się na portalach społecznościowych przyjściem na świat dziecka

Latynoscy artyści: Luis Fonsi, Daddy Yankee i Victor Manuelle są również w nowej edycji Guinness World Records, której hiszpańska edycja ukaże się w październiku 2019 r.

To nowe wydanie, już opublikowane w języku angielskim, ma ponad 2700 rekordów.


W tym roku Ozuna wyróżnił się również jako współczesny łaciński kompozytor roku na BMI Awards 2019 i znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w 2019 roku w czasopiśmie Time.

Ponadto jego drugi studyjny „Aura” zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard 200 wszystkich gatunków i przez 17 tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście Top Latin Album. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź