Ozuna dodaje cztery rekordy Guinnessa do swojej kolekcji trofeów


Portorykański piosenkarz twierdzi, że czuje się zaszczycony otrzymywaniem certyfikatów, które potwierdzają jego wysiłki przez lata


Portorykański piosenkarz Ozuna dodał do swoich nagród i wyróżnień cztery płyty, które zostały oficjalnie uznane w poniedziałek przez organizację Guinnessa i pojawi się w wydaniu ich słynnej książki z 2020 roku, już opublikowanej w języku angielskim.

Według autorytetu w dziedzinie nagrań Juan Carlos Ozuna Rosado, lepiej znany jako Ozuna, jest najczęściej oglądanym artystą na YouTube, rekord osiągnięty w 2018 r. Oprócz tego, artysta ma najwięcej filmów, które uzyskały miliard wyświetleń na tej platformie ( 7 razy), co dostał w 2019 roku.

Jest także artystą solowym z największą liczbą nominacji w ciągu roku w konkursie Billboard Latin Music Awards (23) oraz artystą solo z największą liczbą wspomnianych nagród zdobytych w ciągu jednego roku (11).


EFE / A. Albikon

27-letni piosenkarz, autor takich przebojów, jak „ Baila baila baila”, otrzymał cztery certyfikaty w poniedziałek podczas ceremonii w San Juan, w której uczestniczył oficjalny orzekający Guinness World Records, Ralph Hannah.

„Jestem bardzo zaszczycony otrzymaniem tych certyfikatów, które potwierdzają wysiłek, z jakim pracowaliśmy w ciągu ostatnich lat. Zawdzięczam to przede wszystkim Bogu i moim fanom na całym świecie, którzy wspierali moją muzykę od czasu moich początków – powiedział Osuna, dziękując Guinness World Records.Ozuna zaczął tworzyć historię w rekordach Guinness World Records w 2018 roku, jako solista z tygodniami (46) na pierwszym miejscu listy najlepszych albumów latynoskich Billboard z „Odyssey”.

„ Każdego dnia coraz więcej Latynosów i Portorykańczyków prowadzi światowe listy przebojów. Charakteryzująca ich pasja i entuzjazm sprawiły, że znaleźli się na szczycie naszych rekordów. Dziś Guinness World Records ma zaszczyt oficjalnie zaprezentować te wielkie talenty jako zasługujący na tytuł rekordu światowej klasy” – powiedział Ralph Hannah.

Latynoscy artyści: Luis Fonsi, Daddy Yankee i Victor Manuelle są również w nowej edycji Guinness World Records, której hiszpańska edycja ukaże się w październiku 2019 r.

To nowe wydanie, już opublikowane w języku angielskim, ma ponad 2700 rekordów.W tym roku Ozuna wyróżnił się również jako współczesny łaciński kompozytor roku na BMI Awards 2019 i znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w 2019 roku w czasopiśmie Time.

Ponadto jego drugi album studyjny „Aura” zadebiutował na 7 miejscu listy Billboard 200 wszystkich gatunków i przez 17 tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście Top Latin Album. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *