Najlepsze role Alfonso Herrery


Niedawno były jego urodziny (28.08), więc to 5 najlepszych postaci, które Alfonso Herrera grał w filmie i telewizji.


Urodzony 28 sierpnia 1983 r. w Meksyku Alfonso Herrera zadebiutował w filmie Amarte Duele (2002). Udany film Fernando Sariñany eksploruje nierówności społeczne w Meksyku, przyprawioną niemożliwą historią miłosną.

To od niego Pedro Damián , słynny producent telewizyjny, zabrał go do pracy w Clase 406 (2002), po raz pierwszy na małym ekranie.

Dwa lata później Herrera po raz drugi dołączył do grona Damiana, tym razem z jedną z najważniejszych młodzieżowych telenowel ostatnich dwudziestu lat: Rebelde (2004).

Reszta była historią.

Od tego czasu Herrera pracowała na najważniejszych scenach teatralnych kraju i zagrała w wielu filmach i serialach telewizyjnych.

Oto pięć jego najlepszych ról.


Amarte duele  (2002)

W swojej pierwszej roli Herrera grał Francisco, złego chłopaka Renaty ( Martha Higareda ), kobiety, której ostatecznie odebrała życie.

Bez wątpienia jego interpretacja w tym klasycznym meksykańskim kinie skłoniłaby go do podjęcia innych ról, w większości dalekich od zła, które pokazał w filmie.


alfonso herrera kocham cię boli

Terminales (2008)

Niecałe dwa lata po zakończeniu Rebelde Herrera powrócił do telewizji z projektem, który wyróżniał się na fali nowej „serii”, z którą Televisa próbowała wprowadzić format w połowie pierwszej dekady tego stulecia.

Terminales Herrera wciela się w rolę Leonarda Carrala, młodego poszukiwacza przygód z terminalną chorobą, który postanowił porzucić wszelkie moralne i społeczne przekonania.

Wraz z Ana Claudią Talancón aktor stworzył z Terminales jeden z najlepszych meksykańskich seriali w historii.


Terminale z serii meksykańskiej

La dictadura perfecta  (2014)

Inną z jego najbardziej znanych ról jest Carlos Rojo, producent odpowiedzialny za odwrócenie uwagi od rasistowskich wypowiedzi Prezydenta Meksyku ( Sergio Mayer ), w  La dictadura perfecta  Luisa Estrady (2014) .

Chociaż zwykle uważa się postać Damiana Alcazara za głównego bohatera komicznego filmu o intrygach politycznych, Herrera jest tą, która ma cały dramat.


idealna dyktatura

Sense 8 (2015-2018)

Pierwsza wielka szansa Alfonso Herrery w Hollywood pochodzi od reżyserów odpowiedzialnych za sukcesy, takich filmów jak Matrix (1999).

Sense 8 to pierwsza produkcja dla Netflix, Lany i Lilly Wachowski, która  zwróciła się do grupy aktorów z całego świata. Meksykanin był jednym z tych wybranych do obsady.

Przez dwa sezony Herrera grał Hernando Fuentesa, partnera Lito Rodrígueza ( Miguel Ángel Silvestre ), odnoszącego sukcesy hiszpańskiego aktora, który ukrywa swój homoseksualizm przez fałszywe relacje z Danielą ( Eréndira Ibarra ).


alfonso herrera sense8

The Chosen One (2016)

Ramón Alcocer, komunistyczny bojownik zwerbowany przez Stalina do popełnienia ohydnej zbrodni: zamordowanie Leona Trockiego, którego uważa za zdrajcę.

alfonso herrera wybrany
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *