Jak smutno było się pożegnać!


„Książę piosenki” José José zmarł wczoraj w wieku 71 lat z powodu raka trzustki, który dotyka go od 2017 r.


„Książę pieśni” – 71 lat – ułożył głowę na swojej „Poduszce”( Almohada ) i wspiął się na „Statek zapomnienia” ( La nave del olvido ), aby podróżować ze śmiercią, która wyszeptała mu do ucha: „Chcę się z tobą zgubić”( Quiero perderme contigo ) … a gdy się zbliżali, pożegnał się z życiem, mówiąc: „Będziesz za mną tęsknić”( Me vas a echar de menos ), rzucając jej wyzwanie, przypominając jej: „Będę marzeniem, które się spełniło, źrebakiem, którego nikt nie oswoił… tylko lata”. I tak było, czas przestał sprzyjać José José, meksykańskiemu piosenkarzowi i autorowi tekstów, który przezwyciężył medyczne, rodzinne przeciwności i pozostawia w zbiorowej pamięci ten moment, kiedy postawił publiczność na nogi po interpretacji “El Triste ” podczas Festiwal Piosenki Łacińskiej (poprzednik festiwalu OTI), w 1970 r .; film, który na YouTube ma ponad 40 milionów wyświetleń.

Dziś musimy jedynie poprosić o „oklaski miłości”, które pozostawił na każdym etapie, do których nie mógł już wrócić, skoro rak trzustki wygrał bitwę. Jego ostatnim miejscem pobytu był szpital w Homestead na Florydzie, gdzie był hospitalizowany z powodu powikłań choroby, która go dotknęła w 2017 roku.

Śmierć autora „ Gavilán o Paloma ” została ogłoszona przez jego syna José Joela za pośrednictwem jego sieci społecznościowych, wywołując falę komentarzy od jego fanówi współpracowników.

Należy zauważyć, że 10 czerwca piosenkarz opublikował ostatnią wiadomość na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, w której podziękował za „wsparcie” swoich fanów i zauważył, że dobrze mu za co „dziękuje Bogu”.

Urodzony w Meksyku 17 lutego 1948 r. José Rómulo Sosa został uznany za jednego z najważniejszych artystów w Meksyku i Ameryce Łacińskiej.

Podczas swojej kariery nagrał w studio 36 płyt. Ponadto ma trzy materiały na żywo i prawie 50 albumów kompilacyjnych.

Sprzedał ponad 120 milionów płyt, w tym zdobuł ponad 200 złotych i platynowych płyt, przy czym „Secretos” (1983) jest jednym z jego najbardziej udanych materiałów, sprzedając 7 milionów sztuk.

Nagrał także 24 duety z takimi artystami, jak Juan Gabriel, Paul Anka i Vicente Fernández.

Wszyscy słuchają José José

Muzyka księcia piosenki jest słyszana głównie w krajach hiszpańskojęzycznych, ale także w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, np. w Arabii Saudyjskiej, Egipcie, Izraelu, Japonii i Rosji.

Był fanem Chivasa

Twitter

Chivas zareagował poprzez swoje sieci społecznościowe po śmierci José José, ponieważ piosenkarz był wielkim fanem zespołu. Oto jak klub sportowy opublikował w sieciach społecznościowych: „Świetny, godny przedstawiciel Meksyku w muzyce i Chivahermano na pamięć. Z miłością zapamiętamy waszą spuściznę „Książe piosenki” ”.


Nagrody i uznanie


Oś czasu

  • 1969

Wydał swoją pierwszą płytę LP nagraną w studiu RCA Víctor, pod nadzorem Armando Manzanero. Ten zawierał już niektóre z jego wielkich hitów, takich jak „ Pero te extraño” y “Sin ella „.

  • 1971

Gdy tylko zyskał sławę, jedna z jego pierwszych piosenek, „ El príncipe ”, stworzyła słynny przydomek, z którym wykształcił legendę w muzykę romantyczną.

  • 1972

W wieku 24 lat José José zadebiutował w filmie „ Buscando una sonrisa ”. Wiele lat później pracował w „Gavilán o Paloma” (1985).

  • 1978

Jako piosenkarz José José zwrócił się do Juana Gabriela, aby pielęgnował swój repertuar, który dał mu jeden z jego największych sukcesów: „ Lo pasado, pasado ”.

  • 1980–1989

Jeśli lata sześćdziesiąte reprezentowały jego debiut, lata osiemdziesiąte charakteryzowały się wspaniałością jego kariery. W tym czasie umocnił się jako jeden z wielkich muzyków.

  • 2005

Po wielu nominacjach w 2005 roku José José otrzymał nagrodę Grammy za swoją karierę, i to nie mniej: pół wieku kariery muzycznej, ukoronowanej milionami sprzedanych albumów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *