„Dolor y Gloria” Almodóvara będzie reprezentować Hiszpanię na Oskarach


Po raz siódmy Hiszpańska Akademia Filmowa zdecydowała się na film reżysera


Film „ Dolor y Gloria ”, od  Pedro Almodóvara , został wybrany do reprezentowania Hiszpanii w kolejnej edycji Oscara , ogłosiła w czwartek Hiszpańska Akademia Filmowa.

Film, w którym gra Antonio Banderas i Penelope Cruzbędzie walczył o bycie jednym z pięciu finalistów rywalizujących na gali w Hollywood 9 lutego 2020 r. W kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Wybór pięciu finalistów spośród promowanych przez każdy kraj zostanie ogłoszony 13 stycznia.

W hiszpańskiej akademii film Almodovara pokonał „Mientras dure la guerra” hiszpańsko-chilijskiego Alejandro Amenábara i „Buñuel en el laberinto de las tortugas” barcelońskiego Salvadora Simó.

W ten sposób Akademia po raz siódmy zdecydowała, że ​​film Almodóvara będzie reprezentował Hiszpanię na Oskarach.Reżyser, który w tym miesiącu skończy 70 lat i właśnie otrzymał Złotego Lwa w Wenecji, zdobył już dwa Oscary za melodramaty „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią”.

„Obecnie jadę na festiwal w Toronto… Chcę podziękować hiszpańskim krytykom za wsparcie” – powiedział Almodóvar w oświadczeniach przekazanych przez jego producenta, El Deseo.

„Toronto to idealne miejsce do rozpoczęcia naszej kampanii. Nie będzie łatwo znaleźć się wśród pięciu nominowanych, ponieważ co roku jest duża konkurencja, ale ja, wraz z El Deseo i Sony Pictures Classics, zrobię wszystko, aby się udało ”, dodał filmowiec

W roli głównej Salvadora Mallo ( Antonio Banderas ), alter ego Almodóvara. Film jest prezentowany jako rodzaj żywej woli reżysera, który swoimi kolorami i postaciami symbolizuje współczesną Hiszpanię za granicą.Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *