Camilo Sesto: 5 najlepiej zapamiętanych piosenek hiszpańskiego piosenkarza


Letnie piosenki, hity po obu stronach Atlantyku, trasy koncertowe, koncerty i 40-letnia kariera płytowa


Camilo Sesto był międzynarodową gwiazdą muzyki.

W trakcie swojej kariery hiszpański piosenkarz i autor tekstów sprzedał ponad 100 milionów płyt , jego 52 piosenki osiągnęły numer 1, śpiewał w języku hiszpańskim, angielskim, włoskim i portugalskim.

Jego sukces był tak wielki, że udało mu się nagrać jeden ze swoich klipów wideo w obiektach NASA : to było w 1977 roku dla piosenki „ Memorias”.

Ponadto, przypomina Sony Music, wytwórnia jego najnowszego dzieła, do jego zasług jako piosenkarza należy dodać jego mniej znany stan kompozytora dla artystów takich jak Miguel Bosé, Ángela Carrasco, Lani Hall, José José, Sergio Fachelli lub Francisco.

Jego kariera zawodowa odniosła wiele sukcesów.

W rzeczywistości był pierwszym hiszpańskim piosenkarzem, który osiągnął platynowy rekord. To było w 1979 roku za sprzedaż ponad 13 milionów płyt.

1.- Algo de mí

To był jego pierwszy sukces, który dał tytuł jego pierwszej płycie. Nagrał go w 1971 roku, a rok później hiszpańska stacja radiowa Cadena SER wybrała ten temat na piosenkę lata.

Jego styl, głos i niebieskie oczy złamały wszystkie kanony tamtych czasów, a artysta zaczął mieć wielu fanów.Sukces tej piosenki był nieoczekiwany nawet dla niego.

I chociaż pozostał na pierwszym miejscu przez cały rok, dostanie się na tę pozycję kosztowało go wiele.

„Nieśmiało wspiął się [z pozycji]. Najpierw osiągnął pozycję 13. Potem o 9, a kiedy osiągnął 6, zatrzymał się”.

„Myślałem:„ Nie pójdzie w górę ”. Ale tak. Osiągnął 3 i nagle 1 i już nie spadł”, powiedział sam Sesto w dokumencie „Camilo Symphonic” z La 2 TVE.


2.- Vivir así es morir de amor

„Rozum zawsze mnie zdradza, a moje serce dominuje”.

Tak zaczął się jeden z jego największych sukcesów i jeden z najbardziej chwytliwych akordów artysty z Alicante, urodzonego 16 września 1946 r.

RTVE uznał, że jest to jedna z najbardziej wersjonowanych ballad.„Żyć tak to umrzeć z miłości” zostało wydane w 1975 roku i „zanim go nagrałem, już wyglądałem, jakby to był wielki sukces”, powiedział Sesto telewizji.

I rzeczywiście. Kolejny numer 1 i motyw, który przeszedł z pokolenia na pokolenie.


3.- „ El amor de mi vida ”

Pierwszym krajem, który odwiedza za granicą, jest Argentyna i zaczyna on być uznawany za „latynoskiego balladistę”.

Na arenie międzynarodowej rządzili „The Beatles” , a wielu artystów pojawiło się w tym czasie, gdy zdobyło wpływy kwartetu Liverpoolu.Zawsze prosił o to, by być „Paulem McCartneyem”.

Jego melodie były pełne emocji i romantycznych historii, którym często towarzyszy muzyka symfoniczna.


4.- Quieres ser mi amante

„Marzenia, które są miłością. Są marzeniami, które powodują ból. I muszę wiedzieć, czy chcesz być moim kochankiem” – mówi tekst.

„W Meksyku było mi bardzo trudno wejść. Skomponowałem piosenkę„ Quieres ser mi amante ”, a kolejki obchodziły budynek, w którym działaliśmy do dwóch i trzech razy” – mówi. .

Wraz z piosenką „P Ayúdame ” w 1974 roku Camilo Sesto ponownie koronował numer 1 na listach kilku krajów.Meksykańska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka Edith Márquez przygotowalo nowa wersję w 2016 roku.

5.- Perdóname

„Wybacz mi. Jeśli proszę o więcej, niż mogę dać. Jeśli krzyczę, kiedy powinienem się zamknąć.”

To kolejny z jego najbardziej zapamiętanych tematów.

Temat złożony z Luigiego Giraldo, Abrahama Quintanilli, Cruz Martineza i Roberta Bobbo Gomeza mówi o pokucie.W 2001 r. uczestnik hiszpańskiej wersji Operacji Triunfo David Bustamante wraz z piosenkarzem Luisem Fonsim przywrócili balladę do mody.

Camilo Sesto wszedł do Hall of Fame of Latin Composers w 2017 roku, ale zbierał także liczne nagrody z branży muzycznej.

Zmarł w wieku 72 lat we wrześniu 2019r.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *