Alejandro Fernández otrzyma Premio de Herencia Hispana w USA


Zostanie wyróżniony podczas ceremonii z Eugenio Derbez i bokserem Canelo Álvarez


Meksykański piosenkarz Alejandro „el Potrillo” Fernández odbierze coroczną nagrodę muzyczną od Hispanic Heritage Foundation (HHF) podczas ceremonii 1 października w John F. Kennedy Center for the Arts w Waszyngtonie.

Fernandez zostanie wyróżniony podczas ceremonii wraz z aktorem Eugenio Derbezem, bokserem Canelo Álvarez i grupą latynoskich liderów, w tym Elizabeth Acevedo, Alejandra Castillo, Virginia Kase i Mónica Ramírez, oświadczył HHF.

„Hispanic Heritage Foundation ma zaszczyt uznać niesamowite talenty Alejandro Fernándeza za supergwiazdę w branży muzycznej” – powiedział prezes fundacji José Antonio Tijerino.

„Wpływy Alejandro na Meksyk, Amerykę i na cały świat pozostawił niezatarty ślad” – dodał.

Nagrody dziedzictwa latynoskiego zostały ustanowione w Białym Domu w 1987 r. dla upamiętnienia ustanowienia Hispanic Heritage Month w Stanach Zjednoczonych i są uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych Latynosom przez Latynosów.

Fernández, 48 lat, to syn legendarnego piosenkarza ranczera Vicente Fernándeza. Poprowadził swoją karierę artystyczną nagraniami tradycyjnej meksykańskiej i latynoskiej muzyki pop.

Z około 35 milionami sprzedanych płyt na całym świecie Fernández ma szeroki repertuar, który obejmuje duety z Beyoncé, Christiną Aguilera, Rodem Stewartem, Glorią Estefan, Markiem Anthonym i hiszpańskim tenorem Plácido Domingo.

Aby uczcić 40-lecie kariery artystycznej, Fernández wydał album „Confidencias”, wyprodukowany przez Phila Ramone i zawierający utwory takie jak „ Hoy tengo ganas de ti ” z Aguilera; dwujęzyczna wersja „ Nobody Knows You When You’re Down and Out ” z Stewartem; oraz duet z ojcem, z którym gra piosenkę Julio Iglesiasa 'Me olvidé de vivir ”.

HHF przypomniał, że w 2017 roku album Fernándeza „ Rompiendo fronteras ” był numerem 1 w połączeniu z tradycyjnym brzmieniem rancheras z latynoskim popem i reggaetonem.

4 października ukaże się „Caballero”, nowy singiel Fernandeza, który będzie częścią albumu mariachi w 2020 roku.

Udostępnij
Sprawdź także  Rock in Rio 2022: potwierdza swój skład po zawieszeniu dwóch ostatnich edycji

Zostaw odpowiedź