5 filmów do zapamiętania José José


José José nie ograniczył swojego znaczenia do przemysłu muzycznego, ponieważ „Książę piosenki” również odniósł sukces w kinie.


Było jasne, że postać taka jak José José nie może ograniczać się tylko do przemysłu muzycznego. Jego obecność na scenie i wielka empatia, jaką wzbudził wśród publiczności, uczyniły go, jak każdą gwiazdę z początku lat siedemdziesiątych, przedmiotem eksplozji w każdy możliwy sposób.

José Rómulo Sosa Ortiz, urodzony 17 lutego 1948 r., Sprzedał miliony płyt i podbił widzów z całego kontynentu, pojawił się także na scenach telewizyjnych i teatralnych, a nawet był przedmiotem wszelkiego rodzaju tekstów. Jednak to kino stało się jego prawdziwym drugim frontem.

Jeśli chodzi o jego śmierć w wieku 71 lat, przypominamy pięć filmów, aby pamiętać wielkiego José José.


Buscando una sonrisa (1972)

Minęły zaledwie dwa lata, odkąd José José urzekł drugi Festiwal Piosenki Łacińskiej swoją potężną interpretacją piosenki „El triste” autorstwa Roberto Cantoral, kiedy piosenkarz był już na dużym ekranie.

Jego pierwszym projektem filmowym był dramat Buscando una sonrisa (1972) w reżyserii Rubéna Galindo . Tam „książę” grał Józefa, beztroskiego studenta inżynierii, którego życie zmienia się po śmierci matki.

Fernando Luján , Lucy Gallardo i Nadia Milton również pojawiają się na taśmie. Piosenkarz stworzył przy tym utwory tj.  “Hoy cuando tú no estás”, “Llegaste a mí”, “Cosas imposibles” y “Buscando una sonrisa”.Un sueño de amor (1972)

Kilka miesięcy po premierze filmu  Buscando una sonrisa piosenkarz pojawił się ponownie na dużym ekranie w romantycznej komedii Un sueño de amor (1972), w reżyserii Rubéna Galindo .

W filmie nakręconym w Jalisco, José José grał Davida, udręczonego młodego mężczyznę, który zakochuje się w niewidomej tancerce ( Verónica Castro ). Nie wie, że chłopiec nie pokonał jeszcze demonów po śmierci swojej byłej dziewczyny ( Sasha Montenegro ).

Oprócz Castro, Montenegro i autora „ La nave del olvido ”, grali także Marco Antonio Campos , lepiej znanej jako „ Chip ” i Beatriz Aguirre .Gavilán o paloma (1985)

Kiedy José José miał premierę swojego największego filmowego sukcesu (przynajmniej w mediach), Gavilán o paloma (1985), wiele się wydarzyło w jego życiu. Podjął rehabilitację, aby zwalczyć alkoholizm, zmienił wytwórnie, pojechał do Hiszpanii, aby przyspieszyć karierę, a nawet zmienił partnerki. Nic więc dziwnego, że ta sfilmowana autobiografia wyzwoliła chorobowość prasy lat 80. Ale wynik można opisać jako coś bardzo konwencjonalnego.

Wyprodukowany przez Televise i wyreżyserowana przez Alfredo Gurrolę , Gavilán o paloma  , dała początki José José, od pierwszych kroków w Meksyku do szczytu jego kariery. Zajmując się takimi zagadnieniami, jak alkoholizm ojca, jego zdrady i relacje z Kiki Herrerą Calles ( Gina Romand ) i Anelem Noreńą ( Christian Bach ), film zaoferował muzykowi korzystny scenariusz, a nawet przewidział wspaniałą przyszłość.

Film nie odniósł wielkiego sukcesu komercyjnego w kinach, ponieważ miał premierę kilka dni przed trzęsieniem ziemi 19 września 1985 r., które sparaliżowało Meksyk. Jednak z czasem stał się jednym z najbardziej odpowiednich komercyjnych filmów meksykańskich lat 80.

Nawiasem mówiąc, zarówno Romand, jak i Rojo Grau zostali nominowani odpowiednio do Ariel w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa i Najlepszy aktor drugoplanowy za udział w filmie.Sabor a mí (1988)

Daleki od swoich ćwiczeń biograficznych piosenkarz zabrał na ekran życie kompozytora z Oaxacan Álvaro Carrillo w dramacie Sabor a mí (1988), napisanym przez Alberto Isaaca i René Cardona Jr , który był także reżyserem.

W filmie historia Carrillo (José José) była śledzona od jego młodości na uniwersytecie w Chapingo i jego dni artystycznego szaleństwa obok piosenkarza Pepe Jara ( Jorge Ortíz de Pinedo ), aż do jego śmierci w wypadku samochodowym.

Carmen Salinas , Angélica Aragón , Merle Uribe i Gustavo Rojo wzięły udział w filmie, w którym „Książę piosenki” wykonał popularne utwory Álvaro Carrillo jako “Sabor a mí”, “Un poco más” y “Amor mío” .Perdóname todo (1995)

Ostatni udział piosenkarza w gwiazdorskiej roli miał miejsce w 1995 roku w filmie Perdóname todo (1995), wyreżyserowanym przez Raúla Araizę i wyznaczonym jako pierwsza produkcja filmowa Meksykańskiego Instytutu Kinematografii ( IMCINE ), pod rządami Ernesto Zedillo .

Film opowiada historię upadłego piosenkarza i kompozytora(José José), która odkrywa młodą piosenkarkę ( Alejandra Ávalos ) i postanawia ją wesprzeć. W międzyczasie oboje zakochują się w sobie.

Jednak ich związek staje się autodestrukcyjny i niebezpieczny, gdy sukces nadchodzi dla młodej gwiazdy i całkowicie porzuca starego piosenkarza.Bonus!
Sueño americano (Sueño, 2002)

Ostatni występ na dużym ekranie „Księcia piosenki” byłby prawie snem. Przynajmniej taki był oryginalny tytuł dramatu romantycznego, w którym „książę piosenki” dał swój ostatni występ.

W filmie John Leguizamo i Ana Claudia Talancón zagrali dwójkę młodych Latynosów, którzy prowadzą lepsze życie i spełniają swoje marzenia: śpiewają. Po drodze młody mężczyzna przekonuje dziewczynę do udziału w programie talentów.

W dalszej części filmu dowiedzieliśmy się, że jednym z kierowników imprezy jest nie kto inny niż José José. Niespodzianka na tym się nie kończy, zwycięzcy zostaną zaproszeni do śpiewania wraz z „księciem” i wspólnie zdominują scenę.

Chociaż stan José José już się pogarszał, jego udział był tak jasny, jak można się było spodziewać po śnie.Spoczywaj w pokoju, José José.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *