5 ciekawostek na temat Eugenio Derbeza


Eugenio Derbez jest jedną z największych gwiazd meksykańskiej telewizji, latynoskiego dubbingu i kina hollywoodzkiego, ale czy wiedziałeś o nim tych 5 rzeczy?


Na początku wszyscy znali Eugenio Derbeza jako jednego z jego sympatycznych bohaterów telewizyjnych, takich jak El Lonje Moco , Armando Hoyos , El Super Portero lub Ludovico P.Luche . Dziś nie można go oddzielić od kina, zwłaszcza po jego świetnych występach w produkcjach meksykańskich (jedna z nich, najbardziej dochodowa w historii) i amerykańskich.

Dziś, kiedy aktor, reżyser, producent i komik osiąga wiek 58 lat, jego nazwisko znajduje się na najwyższym poziomie w każdym z jego obszarów.Oto pięć ważnych faktów z życia Eugenio Derbeza .


Jego telewizyjny debiut … w catafiksie!


Być może znaczenie jego matki, słynnej aktorki telenoweli Sylwii Derbez , zwiększyło życzenia młodego Eugenio Derbeza, urodzonego w 1961 roku w Meksyku, do angażowania się w aktorstwo.

Jego debiut w tej dziedzinie miał miejsce w 1973 roku jako dodatek do różnych produkcji Televisy, a wkrótce potem, w 1980 roku, wystąpił w niewielkiej roli w telenoweli Caminemos , z udziałem Margi López , Enrique Lizalde i Irmy Lozano .

Jednak jego wczesne lata w telewizji nie ograniczały się do występów w melodramatach kanału 2, ponieważ brał także udział w  Cachún cachún ra ra!; ¿Qué nos pasa? , z udziałem Héctora Suáreza ; Anabel! , z Anabel Ferreira i  En familia con Chabelo , najdłużej trwającym programie w meksykańskiej telewizji.Jego przybycie do kina … w roli trans


Zanim Derbez zyskał rozgłos dzięki swoim programom komediowym, próbował szczęścia w filmach, pogrążając się w jednym z jego najgorszych kryzysów. W 1983 r. obecny aktor i reżyser wraz z Rodolfo de Andą i Mónicą Prado wzięli udział w filmie Por un novia , a następnie w komediach   Más vale amada que quemada  (1990) Jorge Manrique ; Fotógrafo de modelos (1990) z Pedro Weber’em „Chatanuga” , Maribel Fernández „La Pelangocha” i César Bono ;  El gato violador (1990) z Alfonso Zayasem ;  Hembra o macho  (1991), gdzie dzielił się sceną z Loreną Herrerą, a  Soy hombre… ¿Y qué? , w której Derbez grał więźnia, który przebrał się za kobietę, aby mógł uciec z więzienia.

Już wtedy, gdy  Al derecho y al Derbez i Derbez en cuando,  odniosło sukces , aktor wrócił do kina z  Zurdo , dramatem fantasy (bardziej nie fantastyczny) z 2003 roku koncentrujący się na życiu 11-letniego chłopca, który ma świetne umiejętności gry KulkiOsioł, smok i Jim Carrey


Podczas nieobecności w kinie w latach 90. Derbez wkroczył na pole dubbingowe, uczestnicząc w latynoamerykańskiej adaptacji filmu animowanego Mulán Mulan , 1998), gdzie dał głos smokowi Mushu. W tym samym roku meksykański komik użyczył głosu jednej z postaci Dr Dolittle, przeróbki klasycznego imiennika z Eddiem Murphym ; Derbez powtórzy swój udział jako Lucky w kontynuacji Dr. Dolittle 2 , wydanej w 2001 roku.

Początek nowego tysiąclecia przyniósł mu także udział w najbardziej kultowym dubbingu: osioła Shreka (2001), który z ciekawością zinterpretował Murphy w swoim angielskim wydaniu. Łaska, z jaką Derbez przywłaszczył sobie bohatera i wypełnił go lokalnymi żartami (osadził nową wersję „ Mesa que más aplauda” w filmie animowanym), skłonił go do powtórzenia roli w Shrek 2 (2004), Shrek Third ( 2007) i Shrek Forever (2010).

Meksykanin również brał udział w dubbingu Imaginum (2005); Hellboy II: The Golden Army ( Hellboy: The Golden Army , 2008) z bohaterem Johann Krauss i Jestem na tak Yes Man , 2008), gdzie miał wyzwanie naśladować Jima Carreya (Tak, trudno jest znaleźć aktora, który ma już rozpoznany głos w Ameryce Łacińskiej i uciec od tego).

Ostatnio dał życie Chato w oryginalnej wersji Księgi życia The Book of Life , 2014); śnieżnego królik w  Sekretne życie zwierzaków domowych  The Secret Life of pets, 2016), DreamWorks; oraz popularna animowana postać Grinch, dzieło Dr. Seussa, który powrócił na duże ekrany w animowanym projekcie dowodzonym przez Illumination Studios.Oprócz bicia rekordów trenował jako reżyser … w IMCINE

Jego drugi oddech w kinie meksykańskim rozpoczął się od dramatu migrantów  La misma luna  (2007) w reżyserii Patricii Riggen , w którym aktor grał meksykańskiego robotnika, który towarzyszy dziewięcioletniemu chłopcu ( Adrián Alonso ) i jego matce ( Kate del Castillo ), meksykańska robotniczka, która przed laty nielegalnie przemierzyła Stany Zjednoczone. Za rolę w filmie Derbez otrzymał Diosa de Plata W 2010 roku wykonawca zagrał w komedii No eres tú, soy yo , remake argentyńskiego filmu No sos vos, soy yo  z 2004 roku. Chociaż film miał niezwykły dorobek w kasie, liczba ta nie byłaby porównywalna z tym, co Derbez zebrał lata później.

W 2013 r. Komik wpadł w otchłań z ambitnym projektem: filmem rodzinnym, który wyreżyserował, zagrał, napisał i wyprodukował. Wynik, dzieła nazwie  No se aceptan devoluciones ( Instrukcji nie załączono ), zaskoczył wszystkich za nieoczekiwany (i oszukańczy) koniec, a jeszcze bardziej za rekordy, które pobił w Meksyku i Stanach Zjednoczonych: otworzył z 148 milionami pesos, największą kwotą, jaką meksykański film wszedł do krajowej kasy w weekend w historii. Wygenerowało ponad 15 milionów sprzedanych biletów, najwięcej zarejestrowanych uczestników na meksykańską produkcję; Zebrał 600 milionów peso przez całą swoją emisję, stając się najlepiej zarabiającym meksykańskim filmem w historii i zgromadził 44 miliony dolarów w Unii Amerykańskiej, osiągając 4 miejsce w produkcji obcojęzycznej z lepszymi wynikami pieniężnymi w tym kraju.

Co ciekawe, Derbez studiował kilka warsztatów poświęconych reżyserii filmowej w IMCINE. Że też nie widzieli, że to nadchodzi.Z fabuł, dziadków do orzechów i myszy


Już z przejściem do Hollywood, dzięki takim filmom jak Jack & Jill (2011),  Geotormenta   Geostorm , 2017), How to be Latin Lover ( Latynoski ogier , 2017) i  Overboard  ( I że cię nie opuszczę, 2018), Derbez wydaje się mieć obiecującą przyszłość.

Jakby tego było mało, Derbez będzie miał premierę filmu Dora and the City of Gold, (Dora i Miasto Złota, 2019) poświęconego popularnej dziecięcej postaci Dory odkrywcy oraz animowanej kontynuacji Angry Birds ( The Angry Birds Movie 2 ). Ponadto Meksykanin weźmie udział w filmie Speedy Gonzales , w którym da głos słynnej postaci Warner.

Nie ma wątpliwości, że w ten czy inny sposób będziemy słyszeli o Eugenio Derbez przez jakiś czas.Wszystkiego najlepszego Eugenio Derbez!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *