Ricky Martin i Miguel Bosé


Artyści wezmą udział w Światowym Szczycie Pokojowych Nagród Nobla 


Portorykański piosenkarz Ricky Martin i hiszpański Miguel Bosé wezmą udział w XVII Światowym Szczycie Pokojowych Nagród Nobla, który odbędzie się w dniach 19–21 września w stanie Jukatan z 27 laureatami tej nagrody.

Portorykańczyk wystąpi na koncercie „ Yucatán for peace ”, którego koszty pokryje, jako kolejny przykład jego pracy jako „filantropa”, wyjaśnił Minister Rozwoju i Turystyki Jukatanu, Michelle Fridman, na konferencji prasowej w Meksyku .

Sekretarz podkreślił trajektorię piosenkarza, który „pokazał swoją wrażliwość na ludzi w sytuacjach zagrożenia”.

Koncert odbędzie się w centralnej alei Paseo de Montejo w mieście Mérida, stolicy Jukatanu, i pomieści 25 tysięcy osób.

Miguel Bosé weźmie udział w konferencjach poświęconych uzupełniającym się kwestiom, takim jak kultury rodzime, głód i pokój, rozbrojenie nuklearne, rozwój społeczny, pokój w rodzinie i sport na rzecz pokoju, oraz wiele innych.

Wśród organizacji nagrodzonych Pokojową Nagrodą Nobla znajdą się: Amerykański Komitet Obsługi Przyjaciół, Tunezyjski Krajowy Kwartet Dialogu, Międzynarodowe Biuro Pokoju, Instytut Alberta Schweitzera, Międzynarodowa Kampania na rzecz Zakazu Min i Amnesty International.

Odbędzie się także program skierowany do młodych ludzi i przeprowadzone zostaną wszelkiego rodzaju dodatkowe działania, takie jak pokazy kulturalne, przejażdżki rowerowe i obserwacja równonocy z ruin Majów.

Gubernator Jukatanu Mauricio Vila podkreślił znaczenie „przystąpienia Meridy do tej mapy światowych stolic pokoju” i wspomniał o dobrej sytuacji gospodarczej państwa, którego gospodarka wzrosła o 3,1% w pierwszej połowie 2019 r. .

Ze swojej strony Fridman nazwał ten szczyt „najważniejszym wydarzeniem budującym pokój”.

Szczyt przyciągnie około 35 tysięcy odwiedzających i pozostawi ekonomiczny zysk w wysokości 80 milionów pesos (około 4,2 miliona dolarów).

Pierwszy Światowy Szczyt Pokojowych Nagród Nobla odbył się w Rzymie w 1999 roku i od tego czasu odbył tournée po kilku miastach na całym świecie, takich jak Paryż, Berlin , Hiroszima , Warszawa , Chicago , Bogota i Barcelona.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *