„Dark Soccer” i ciemna strona piłki nożnej

Nowy dokument Amazon Prime przygotowuje się do wykopania ciemnej strony piłki nożnej

W październiku planowana jest premira, za pośrednictwem Amazon Prime, nowego brazylijskiego serialu telewizyjnego „ Dark Soccer ” , projektu reżysera Paulo Nascimento, który ma duże doświadczenie w branży filmowej w Ameryce Południowej. Fabuła będzie opowiadać o prawdziwych wydarzeniach tego sportu, na przykład o wymuszeniach finansowych na zawodnikach, wyobcowaniu religijnym, międzynarodowej piłce nożnej i kupowaniu wyników meczów przez rosyjską mafię.

„Będziemy transmitować, myślę, że od października tego roku, ale nie wiem, jaki jest plan dla całej Ameryki Łacińskiej. Myślę, że będzie w tym samym czasie. Jest to seria, która dużo mówi o nas, Amerykanach z Ameryki Łacińskiej, ponieważ ta część korupcji w piłce nożnej występuje na całym świecie. Lecz mamy tu coś więcej niż uczucia młodego mężczyzny, który pewnego dnia mieszkając w pobliżu dużego miasta, bez pieniędzy i niczego, następnego dnia staje się milioner. Tak więc wiemy o tej transformacji, w której nie ma przygotowań (psychologicznych) i dzieje się to w Meksyku, podobnie jak w Brazylii i Argentynie ”- mówił w wywiadzie.

„ Dark Soccer ” ma reżysera Renato Falcão w kierunku zdjęć, znanego z animacji „Epoka lodowcowa”, „Rio” i „ Ferdinand ”. Historia opowiada o życiu gracza „Kadu”, granego przez aktora Márcio Kielinga, który po udanej karierze w drużynach z Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Francji – główne trasy graczy z Ameryki Łacińskiej w międzynarodowej piłce nożnej – zgodnie z opisem , sportowiec ma katastrofalny powrót do latynoskiego futbolu.

Postanawia więc wrócić do swoich korzeni na polach, na przykład gdy bawi się bosymi stopami. Będzie szukał pomocy wuja „Jaira” (Nuno Leal Maia), byłej gwiazdy lat 70., który nie wzbogacił się na piłce nożnej, aby spróbować odzyskać swoją pasję do sportu i doskonałości futbolu. Poza nimi w serii grają: Kadu Moliterno, Karin Roepke, Juan Manuel Tellategui i Nicola Siri.

„ Od dziecka chodzę na piłkę nożną , jestem zapalonym fanem. Wpadłem na pomysł, aby opowiedzieć historię zawodnika, który był już bogaty, ale który nie mógł już grać tak dobrze, a jest wiele takich przypadków, głównie w Brazylii. Ale kiedy zacząłem badać ten świat futbolu , zacząłem odkrywać rzeczy, które przerażały, takie jak korupcja w grach, wpływ kościoła, prostytucję i narkotyki. Zobaczyłem, że istnieje świat o wiele większy niż myślałem na ten temat. Tak więc „Dark Soccer” powstał jako nowa seria, ponieważ nie było mowy o tym sub-świecie futbolu, są filmy i seriale, ale pokazują rozwój sportu, najbardziej artystyczną część, powiedzmy, że ja pracuję z tą częścią gorszą, dlatego nazwa serii jest idealna. ”

Niezależnie od tego, czy otrzymał groźby lub negatywne wiadomości od władz piłkarskich w Brazylii lub od samego kościoła, który prowadzi wielu graczy, Paulo mówi, że tak się nie stało i nie wierzy, że to się stanie, ponieważ wtedy ujawniłby tych, którzy będą demonstrować przeciwko temu. A dlaczego nie zrobić filmu dokumentalnego po uzyskaniu wszystkich tych informacji, podkreśla: „Ponieważ nie jestem filmowcem dokumentalnym, nie mam takiej praktyki, jest to seria”.

Plany serii w języku hiszpańskim

Reżyser mówi, że planuje się przeróbkę tej serii w języku hiszpańskim, a on stoi za projektem, aby zachować istotę i wizję tego, co chce powiedzieć. „ Istnieje możliwość remake’u w języku hiszpańskim, mamy producenta stowarzyszonego z Meksyku, ale on mieszka w Nowym Jorku. Nazywa się José Luis Sánchez, wraz z niektórymi producentami w Meksyku i Stanach Zjednoczonych próbuje stworzyć nową wersję tylko dla rynku hiszpańskiego i Stanów Zjednoczonych . Zaczęło się to kilka tygodni temu, rozmawiałem z nim, powiedział mi, że mamy szansę na remake, ale ja reżyseruję ”.

Sekrety

„Dark Soccer” był kręcony w Brazylii od marca do kwietnia ubiegłego roku. W sumie było 50 różnych lokalizacji na stadionach piłkarskich, obrzeżach, miasteczkach i opuszczonych portach statków.

Niektóre z tych miejsc symulują Portugalię, Hiszpanię, Włochy i Francję, główne międzynarodowe kierunki dla brazylijskich graczy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *